Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Iniciatyva: piliečiams, mokantiems mokesčius ne Lietuvoje, nebus  skaičiuojama skola „Sodrai“

Iniciatyva: piliečiams, mokantiems mokesčius ne Lietuvoje, nebus  skaičiuojama skola „Sodrai“

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis įregistravo įstatymo projektą, kuriuo remiantis piliečiams, dirbantiems ir mokantiems mokesčius ne Lietuvoje, nebūtų skaičiuojama mokestinė skola Lietuvoje.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų nuo 2019 m. liepos 1 d.

2013 m. Ramūnas Karbauskis kartu su Andriumi Mamontovu įkūrė paramos ir labdaros fondą ,,Švieskime vaikus“.

Jis siūlo papildyti Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą, kad asmenys, kurie socialinio draudimo įmokas moka Europos Sąjungos valstybėse narėse, Europos ekonominės erdvės valstybėse arba Šveicarijos Konfederacijoje, Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos sprendimu yra atleisti nuo privalomojo sveikatos draudimo įmokų Lietuvos Respublikoje mokėjimo, gyvenantys ir dirbantys ne Lietuvoje, pagal Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau „Sodra“) bei Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos nustatytas tvarkas pateiktus ir patvirtintus duomenis, būtų laikomi išvykusiais iš Lietuvos.

„Asmenims, kurie išvykę gyventi į kitas šalis, ten moka socialinio draudimo įmokas, nesikaups įsiskolinimai, palengvės „Sodros“ skolų administravimo našta. Tereikės deklaruoti išvykimą įstatyme numatyta tvarka“, – sako R. Karbauskis.

Šiuo metu Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie faktiškai yra išvykę iš Lietuvos, tačiau teisės aktų nustatyta tvarka nėra deklaravę išvykimo Gyventojų registre, yra kas mėnesį priskaičiuojamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos ir, jei jos nėra mokamos, kaupiasi skola.

Projektas parengtas bendradarbiaujant su Socialinių reikalų ir darbo, Sveikatos apsaugos ministerijų specialistais. Projektas dar liepos mėnesį R. Karbauskio aptartas su „Sodros“ vadovu Mindaugu Sinkevičiumi. Jis informavo, kad 3 metus Lietuvoje negyvenusių žmonių skolos vidutiniškai siekia apie 1000 eurų

. Anot jo, yra 100 tūkst. emigrantų skolininkų. O jų sukaupta skola – 100 milijonų eurų. Problema, kad „Sodrai“ tenka tokias skolas išieškoti, o vėliau, žmogui įrodžius savo išvykimą, skolas nurašyti ar grąžinti išieškotus pinigus. Pasak Ramūno Karbauskio, šis įstatymo projektas užkirstų kelią žmonėms nemalonioms ir valstybės biudžetui daug kainuojančioms procedūroms.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top