Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > R. Valatka. Kai nežinai, ką veikti su gauta valdžia, lieka imtis didžių darbų

R. Valatka. Kai nežinai, ką veikti su gauta valdžia, lieka imtis didžių darbų

Linos Motužytės nuotr.

Rimvydas VALATKA

Rinkimai Šakiuose pasibaigė valdančiųjų partijų pralošimu. Konservatoriai ir jų šalininkai džiūgauja. Po dvejų metų pažeminimų nors kokia šventė atėjo ir į jų kiemą. Atėjusieji viską laimėti, bet netikėtai prakišę Šakius, ūmai nutilo.

Nebeturi ką pasakyti? Sutapk tu man taip, kad nebenaisu pasidarė kaip tik prieš valstiečių valdžios lygiadienį. Spalio 9-ąją bus dveji metai, kai įvyko Seimo rinkimai, atvežę mums Karbauskio-Skvernelio rinktinę-kratinį.

Jei dar nepamiršot, pirmasis turas tada nežadėjo tokio naisiečių antplūdžio. Bet, kaip pesimistams dažniausiai nutinka, tauta, rinkdamasi iš dviejų blogybių, antrajame ture pasirinko abi.

Vieniems stiklinė vis dar atrodo puspilnė, kitiems – jau pustuštė. O kai taip, bent iš akies primeskime, ką atnešė ir ką nusinešė dveji metai su pereinamąja kolchozo-pirmūno vėliava?

Prieš dvejus metus Lietuvoje gyveno 2 mln. 888 tūkst. žmonių. Dabar begyvena 2 mln. 799 tūkstančiai.

Minus 89 tūkstančiai. Mažiau nei būtų išnykę Šiauliai, bet į tą pusę.

Prieš dvejus metus naftos bačka kainavo 43 dolerius. Vakar kainavo visus 83 dolerius. Paskui kone dvigubai per dvejus metus pabrangusią naftą aukštyn patraukė benzino, dyzelino, dujų, biokuro, grūdų, pieno, kavos ir visų kitų žaliavų kainos.

Bet visą valdžią gavęs policininkas iš akies nustatė, kad dėl visų tų kainų augimo yra kalti tiktai krautuvininkai. Todėl jis jiems dar parodys, kur blezdingos žiemoja. Vienas ministras tas pačias blezdingas žiemą žadėjo parodyti visiems senų dyzelinių mašinikių savininkams.

Bet visą valdžią gavęs policininkas iš akies nustatė, kad dėl visų tų kainų augimo yra kalti tiktai krautuvininkai. Todėl jis jiems dar parodys, kur blezdingos žiemoja. Vienas ministras tas pačias blezdingas žiemą žadėjo parodyti visiems senų dyzelinių mašinikių savininkams. Tiesa, paskui aprimo. Bet laiko dar turi. Čia jau tikrai stiklinė puspilnė.
Valdžia iš pat pradžių nekrikščioniškai pabrangino alų ir vyną. Kad be žalio vyno likęs gyvenimas nebūtų medumi teptas, dar žada pabranginti pyragus, tortus ir sausainius.

Iš vaikų ir mokytojų atėmė po tris savaites vasaros atostogų. Iš mokinių – dar ir saldžias bandeles per didžiąją pertrauką. Žadėjo vaikams nemokamus tautinius drabužėlius, teatrą ir muziejų už dyką, bet pamiršo. Duoti – ne ką nors uždrausti.

Iš širdininkų, vėžiu sergančiųjų ir kitų ligonių atėmė vaistus. Vaistų pasirinkimas – mažesnis nei prieš dvejus metus. Gydytojų ir slaugytojų skaičius taip pat sumažėjo. Kaip ir mokytojų. Tie iš mokyklų bėga būriais.

Pilietinės taikos ir prieš dvejus metus nebuvo per daug. Dabar tapo dar mažiau.

Vienintelis dalykas, kurio per dvejus metus užderėjo taip, kaip niekada anksčiau, yra Seimo specialiosios tyrimo komisijos. Net ir patys valdantieji, užklausti Seime ar kitur, nebepasakytų, kiek tyrimo komisijų jie jau įkūrė. Net ir pati Seimo teologė turbūt susipainiotų visą valstybės praeitį ištirsiančių Seimo komisijų skaičiuose.
Seimo tyrimo komisijų Lietuva tikrai turi daugiau nei jų buvo prieš dvejus metus, o gal ir visus ankstesnius seimus sudėjus.

Kai nežinai, ką veikti su gauta valdžia, lieka imtis didžių darbų. Dėl didžių darbų valdančioji frakcija yra vieninga kaip niekada anksčiau. Dar dvejus metus bus naisu.

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.www.LRT.lt

Parašykite komentarą

Top