Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pritarta siūlymui didinti baudas įmonėms už teršalų išleidimą į aplinką

Pritarta siūlymui didinti baudas įmonėms už teršalų išleidimą į aplinką


www.siandien.info

Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 268 straipsnio pakeitimui , kuriuo siūloma gerokai padidinti baudas, skiriamas juridiniams asmenims už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus.

Šiandien už neteisėtai į vandenį išmestus teršalus, kurie padaro kelių dešimčių milijonų eurų žalą aplinkai, įmonių vadovai ir kiti už tai atsakingi asmenys susilaukia visai nedidelių, kelių dešimčių eurų siekiančių baudų.

Siūloma, kad už išgaunamo paviršinio vandens, išleidžiamų nuotekų arba su nuotekomis išleidžiamų teršalų apskaitos ir ataskaitų teikimo reikalavimų pažeidimą juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys būtų baudžiami bauda nuo 600 iki 900 eurų (šiuo metu baudžiama baudomis nuo 110 iki 300 eurų). Tokiu pačiu dydžiu siūloma didinti ir baudas juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už paviršinio vandens išgavimo ar nuotekų tvarkymo įrenginių eksploatavimo reikalavimų pažeidimus.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Pakartotinai nusižengusius siūloma bausti baudomis nuo 1500 iki 2250 eurų (šiuo metu baudžiama baudomis nuo 270 iki 600 eurų).

Projektui po svarstymo pritarė 102, prieš balsavo du, susilaikė šeši Seimo nariai.

Parašykite komentarą

Top