Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Siūlo pasitikrinti visuomenės pasitikėjimą

Siūlo pasitikrinti visuomenės pasitikėjimą

Opozicinės Seimo partijos, tarp jų ir socialdemokratų partijos frakcijos narių dauguma pasisako, kad šis Seimas turi būti paleistas ir surengti pirmalaikiai rinkimai, nes valdantieji pažeidė parlamentinės demokratijos ir demokratijos principus apskritai bandydami kontroliuoti slapto balsavimo procedūrą, jie diskreditavo Seimo darbą ir instituciją.

Remiantis Lietuvos Konstitucija, Seimas 3/5 narių dauguma gali paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus. Tai sudaro 85 balsus. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

„Valstiečiai paviešino socialiniuose tinkluose įrodymus, kaip jų frakcijos nariai balsavo slapto balsavimo metu. Toks masinis biuletenių fiksavimas ir demonstravimas rodo ne tik paties slapto balsavimo procedūros bei Konstitucijos nesilaikymą, bet ir tai, kad šios frakcijos parlamentarai negali spręsti savarankiškai, jie turi atsiskaityti ir balsavimas yra kontroliuojamas,“ – sako socialdemokratų frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas.

„Valdantieji parodė, kad negali dirbti Seime laikydamiesi Konstitucijos, ir kad valstiečių frakcijos darbą ir pačius parlamentarus kontroliuoja vienintelis „šeimininkas“, šiuo atveju – jų frakcijos vadovas. Tai iš tikrųjų liudija šį Seimą ištikusią krizę, išeitis iš kurios galėtų būti pirmalaikiai rinkimai,“ – teigia frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

siandien.info, lsdp.lt

Parašykite komentarą

Top