Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > J.Olekas: Socialdemokratai užregistravo siūlymą didinantį socialines garantijas jauniesiems gydytojams

J.Olekas: Socialdemokratai užregistravo siūlymą didinantį socialines garantijas jauniesiems gydytojams

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija reaguodama į susidariusią situaciją dėl jaunųjų medikų atlyginimo šalia jau registruoto siūlymo kelti gydytojams rezidentams algas 30 procentų nuo šių metų gegužės 1 d. užregistravo dar vieną projektą, kuriame numatyta gydytojų ir odontologų rezidentų darbo užmokestį nuo 2019 metų sausio 1 d. didinti stipendijos dydžiu.

Dabar dalį atlygio už darbą gaunantys kaip algą, dalį – kaip stipendiją, rezidentai nuo stipendijos dalies netenka ir socialinių garantijų – motinystės išmokų, nedarbingumo išmokų, mažesnis yra jų pensijos kaupimas.
„Seimas jau pritarė po pateikimo mūsų siūlymui didinti rezidentų algas nuo gegužės.

Bet jaunieji gydytojai turi turėti galimybę normaliomis sąlygomis kurti šeimas, susilaukti vaikų, pagaliau pretenduoti į būsto paskolas. Jeigu jų stipendija būtų prilyginta darbo užmokesčiui, aišku kad šios sąlygos pagerėtų. Negalime nereaguoti į masinę jaunų medikų emigraciją. Ji reiškia, kad mūsų valstybėje šiems žmonėms negerai ir turime taisyti tokią padėtį,“ – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Atlyginimas mokamas už darbą, todėl socialdemokratų siūlomame projekte numatyta, kad ir valstybės finansuojami, ir valstybės nefinansuojami rezidentai turi gauti tokį patį atlygį.

Šiandien. info

Parašykite komentarą

Top