Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Vilnius švenčia: dovanos miesto gimtadienio proga

Vilnius švenčia: dovanos miesto gimtadienio proga

www.siandien.info; vilnius.lt

Sausio 25 d. vakarą įžiebtos visos į tarptautinį Vilniaus šviesų festivalį atvykusių šviesos menininkų iš Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Ispanijos, Kanados, Australijos ir kt. sukurtos instaliacijos.

„Naujoje Vilniaus šviesų festivalio programoje – 22 įspūdingi, įvertintų šviesos ir vizualiojo meno atstovų darbai, kuriuose susilieja šiuolaikinis menas, šviesos ir garso technologijos, kūrybiškumas ir novatoriškumas. Savo vietą festivalyje rado šviesos meno klasika, plačiai pripažinti ir žinomi darbai, o taip pat modernūs, mažai kur demonstruoti kūriniai, kurie interpretuoja tiek meno pasaulio, tiek mus supančios aplinkos reiškinius“, – sako festivalio organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Sauliaus Žiūros nuotrauka.

Tuo tarpu UAB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) valdomas aukščiausias Lietuvos statinys – Vilniaus televizijos bokštas – antradienį, sausio 25 d., sveikino Lietuvos sostinę jubiliejaus proga užšifruotu šviesiniu pranešimu.

Nuo 18 val. iki trečiadienio 8 val. TV bokštas bus apšviestas raudona – Vilniaus logotipo – spalva. Tuo tarpu TV bokšto viršutinė taurė švies balta spalva, o vakaro metu, nuo 18 val. iki 22 val., ji kas 15 minučių ims mirksėti, siųsdama šviesinį pranešimą Morzės abėcėle. Šviesinio pranešimo trukmė – 25 sekundės.

Pasak įmonės vadovo Remigijaus Šerio, žinutė, kuria Telecentras sveikins Vilnių, „nebus ilga ir sudėtinga“, tačiau norint ją iššifruoti vis tik derėtų susipažinti su Morzės abėcėle, kurios kiekviena raidė ar skaičius susideda iš trumpų ir ilgų elektrinių impulsų.

Iššifruota žinute Vilniaus ir Lietuvos gyventojai raginami dalintis Vilniaus TV bokšto Facebook paskyroje „TV bokštas“. Pirmajam, teisingai iššifravusiam žinutę, bus įteiktas kvietimas apsilankyti Vilniaus televizijos bokšte. Taip pat pirmieji 25 teisingai iššifravę žinutę gaus Vilniaus savivaldybės atminimo dovanėles.

Šventiniam sveikinimui panaudota Vilniaus televizijos bokšte įrengta stacionari kompiuterizuota LED prožektorių valdymo sistema, susidedanti iš 66 LED prožektorių ir 64 LED juostų.

Parašykite komentarą

Top