Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovė kritikuoja Lietuvą

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovė kritikuoja Lietuvą

www.siandien.info

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovė (UNHCR) Šiaurės ir Baltijos šalims Annika Sandlund kritikuoja Lietuvos migrantų politiką. Pasak jos, nepaisant to, kad Baltarusija naudoja užsieniečius kaip įrankius hibridinei atakai, migrantus reikėtų įsileisti į šalį ir tik tada nustatyti, kokį statusą jiems pritaikyti.

Nuo Baltarusijos sukeltos migracijos krizės pradžios Lietuvos pasieniečiai į šalį neleido neteisėtai patekti daugiau nei 20,9 tūkst. migrantų

ELTA primena, kad Baltarusijos režimas nuo 2021 m. vasaros rengia neteisėtos migracijos atakas siekiant destabilizuoti padėtį Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse. Iš viso nuo Baltarusijos sukeltos migracijos krizės pradžios Lietuvos pasieniečiai į šalį neleido neteisėtai patekti daugiau nei 20,9 tūkst. migrantų. Iš viso į Lietuvą nuo 2022 metų sausio neįleista 11 211 neteisėtų migrantų, šiemet – 1668.

„Buvimas migrantu ar pabėgėliu nepriklauso nuo pilietybės, tiesa? Visiems atvykstantiems per sieną turėtų būti leidžiama patekti į teritoriją. UNHCR supranta ir yra nusivylusi tuo, kad žmonės yra naudojami kaip įrankiai, tai tikrai prieštarauja pabėgėlių konvencijai“, – interviu portalui lrt.lt teigia A. Sandlung.

Ji nurodo, kad UNHCR supranta Baltarusijos kaimynių pyktį dėl patiriamos atakos. Tačiau, pažymi Jungtinių Tautų (JT) atstovė, pripažįstama, kad migrantai yra išnaudojami, todėl nėra kalti, kad jais naudojasi Minsko režimas.

„Mes prašytume Lietuvos, kad žmonėms būtų leista patekti į teritoriją. Lietuvos pareigūnai turi atlikti savo darbą, jie kompetentingi, ir nustatyti, ar atėję individai yra pabėgėliai, ar migrantai, o po to jau yra skirtingų galimybių. Pripažinkite, iš veido negalima to nustatyti“, – aiškino UNHCR atstovė Šiaurės ir Baltijos šalims.

Parašykite komentarą

Top