Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ką Armėnijoje nuveikė Seimo pirmininkas?

Ką Armėnijoje nuveikė Seimo pirmininkas?

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vadovaujama delegacija oficialaus vizito metu Jerevane (Armėnijos Respublika) susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkisianu (Armen Sarkissian), Nacionalinės Asamblėjos Pirmininku Araratu Mirzojanu (Ararat Mirzoyan), Armėnijos Respublikos Ministru Pirmininku Nikolu Pašinianu (Nikol Pashinyan).

Susitikimų metu aptarti dvišalės politinės darbotvarkės klausimai, galimos naujos dvišalių santykių iniciatyvos ir Armėnijos ryšiai su Europos Sąjunga (ES).

Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad Armėnijoje vykstant reikšmingoms demokratinėms pertvarkoms,

Lietuva iš naujo atranda šią šalį ir yra pasirengusi dalintis reformų patirtimi kovos su korupcija, teismų sistemos, policijos, atsinaujinančios energetikos, atliekų rūšiavimo, kelių saugos, informacinių technologijų srityse.

Pasak Seimo Pirmininko, Lietuva pasisako už kuo greitesnį Armėnijos ir ES visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimo ratifikavimą ir efektyvų jo įgyvendinimą Armėnijoje.

Seimo Pirmininkas kalbėjosi ir apie Lietuvos pagalbą, siekiant vizų dialogo pradžios ir įgyvendinant bevizio režimo Armėnijos piliečiams laisvai keliauti Šengeno erdvėje įvedimui būtinas sąlygas. Šiuo klausimu parlamento vadovas palinkėjo Armėnijai semtis ir asocijuotų Rytų partnerystės valstybių – Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos – patirties.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top