Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Nepaprastoji padėtis Lietuvoje – iki birželio 29 d. Lenkija tokio siūlymo svarstyti nežada

Nepaprastoji padėtis Lietuvoje – iki birželio 29 d. Lenkija tokio siūlymo svarstyti nežada

Nepaprastoji padėtis Lietuvoje – iki birželio 29 d. Lenkija tokio siūlymo svarstyti nežada

www.siandien.info

 Seimas dar kartą pratęsė nepaprastosios padėties galiojimą Lietuvoje, priimdamas tai reglamentuojantį nutarimą.

Nepaprastoji padėtis įvedama dėl precedento neturinčiu mastu sutelktų Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos pajėgų, kurios vykdo karinę agresiją prieš kaimynystėje esančią Ukrainos valstybę.

Tuo  sukėlė humanitarinę bei pabėgėlių krizę, taip pat grasina NATO, Europos Sąjungos ir kitų Europos valstybių saugumui ir kelia grėsmę pirmaeiliams Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesams; be to, dėl galimų hibridinių atakų ir įvairiausio pobūdžio provokacijų kyla grėsmė visuomenės rimčiai, kurios neįmanoma pašalinti nepanaudojus Konstitucijoje ir Nepaprastosios padėties įstatyme numatyto naudojimosi nurodytomis teisėmis ir laisvėmis proporcingo apribojimo ir netaikant konkrečių nepaprastųjų priemonių.

Atsižvelgus į nurodytas aplinkybes, nepaprastoji padėtis visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje įvedama nuo balandžio 22 d. 00 valandų 00 minučių. Ji galios iki birželio 29 d. 24 valandos 00 minučių.

„Dėl Rusijos vykdomo valstybinio terorizmo ir nuolat daromų tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimų, vis didėja humanitarinė ir pabėgėlių iš Ukrainos krizė. Dėl Rusijos ir Baltarusijos vykdomos agresyvios politikos savo šalies gyventojų atžvilgiu, išaugo ir šių šalių gyventojų pasitraukimo tikimybė. Šioje situacijoje būtina užtikrinti sienos apsaugą ir sudaryti prielaidas humanitariniam asmenų, besitraukiančių nuo agresijos, nuo karo, priėmimui. Taip pat stebima suintensyvėjusi asmenų veikla, nacionaliniam saugumui užtikrini svarbių objektų prieigose, įskaitant galimą informacijos rinkimą.

Šios padidėjusios grėsmės visuomenės rimčiai neįmanoma pašalinti laikinai netaikant naudojimosi, kai kuriomis konstitucinėmis teisėmis ir laisvėmis apribojimų, bei nenustačius nepaprastųjų priemonių“, – pristatydama projektą sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tuo tarpu Lenkija, kurios sienos ribojasi su Ukraina, net nežada tokio pasiūlymo svarstyti.

Parašykite komentarą

Top