Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Kijevas atsilaikė: tai įkvepia ukrainiečius dar atkakliau priešintis Rusijos invazijai ir ginti savo žemę

Kijevas atsilaikė: tai įkvepia ukrainiečius dar atkakliau priešintis Rusijos invazijai ir ginti savo žemę

www.siandien.info, spaudos pranešimai

Kovos vyksta Kijevo rytuose, pietuose ir šiaurėje. Kaip teigė CNN korespondentė Clarissa Ward, visos šios kovos vyksta miesto ribose. Tačiau kautynės bent jau kol kas dar nepasiekė miesto centro.Anot korespondentės, kol kas nėra ženklų, kad rusai taikytųsi į gyvenamuosius rajonus. „Tačiau mes girdėjome daug sprogimų iš skirtingų pusių“, – sakė C. Ward.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kiek anksčiau įspėjo, kad naktis iš penktadienio į šeštadienį bus itin sudėtinga ir tai, regis, pasitvirtino, tačiau Ukrainos pajėgoms bent kol kas pavyksta atsilaikyti.

Karas Ukrainoje: pranešta apie naktį sėkmingai atmuštas priešo atakas, Kijevas atsilaikė, bet kovos tęsiasi

Nors buvo baiminamasi, kad šeštadienio naktį įvyks lemiamas Kijevo šturmas, o Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įpėjo, kad bus sprendžiamas šalies likimas. Panašu, kad Ukraina ne tik nesuklupo, ne tik liko tvirtai stovėti ant kojų, bet ir davė stiprų atkirtį agresoriui. Tiek iš Kijevo, tiek iš kitų Ukrainos miestų visą naktį skriejo pranešimai apie sėkmingai atmuštas priešo atakas, numuštus lėktuvus, nukautus įsibrovėlius.

Per praėjusią parą Rusijos kariai mėgino atakuoti Kijevą, Chersoną, Mykolajivą, Vasilkyvą ir kitus miestus, tačiau beveik visur buvo atstumti atgal arba sunaikinti.

Daugelyje vietų jų veiksmai tapo chaotiški ir nekoordinuoti. Jungtinių Valstijų gynybos pareigūnų vertinimu, Rusijos invazija į Ukrainą prarado pagreitį, o rusų kariuomenė nežengia taip greitai, kaip buvo prognozavusi žvalgyba.

Tai įkvepia pačius ukrainiečius dar atkakliau priešintis Rusijos invazijai ir ginti savo žemę. Savanoriams Kijeve išdalytas didelis kiekis ginklų.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienio dieną paragino Rusijos vadovą Vladimirą Putiną sėsti prie derybų stalo, kad būtų užbaigtas Maskvos puolimas prieš kaimyninę šalį.Tačiau ir Kremliaus atkriejo žinia, kad Rusijos ir Ukrainos taikos derybų perspektyvos yra neaiškios, nes kilo nesutarimams dėl jų vietos.

Pasak Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo, Rusijos prezidentas V. Putinas sutiko siųsti delegaciją deryboms su Ukrainos pareigūnais Minske, kur baltarusių autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka vadovauja prorusiškai vyriausybei. Tačiau V. Zelenskis pasiūlė tartis dėl neutralios valstybės statuso Ukrainai.

Parašykite komentarą

Top