Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kinijos arbatos milžinė planuoja investuoti Lietuvoje

Kinijos arbatos milžinė planuoja investuoti Lietuvoje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės rūmuose investicinius klausimus aptarti susitiko su didžiausios Kinijoje juodosios arbatos gamintojos „Yunnan Dianhong Group“ valdybos pirmininku Wangu Tianquanu. Bendrovė yra nusprendusi registruoti veiklą Lietuvoje. Čia ketinama atidaryti paslaugų centrą, kuris aptarnautų Europos Sąjungos vartotojus.  

„Paskutiniai dveji metai žymi ypač intensyvų Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą. Nuolatos vyksta susitikimai su aukščiausiais Kinijos vadovais, investicinėmis galimybėmis aktyviai domisi ir Kinijos verslas“, – susitikime sakė premjeras A. Butkevičius.

Bendrovės „Yunnan Dianhong Group“ valdybos pirmininkas W. Tianquanas informavo, kad kompanija jau pasirinko Lietuvą kaip strateginį tašką savo veiklai Europoje plėtoti. „Šiandien kompanija veikia ne tik Kinijoje. Esame įkūrę centrą ir Šri Lankoje. Kitas mūsų žingsnis – plėsti verslą ir stiprinti atstovavimą Europoje. Pasinaudojant „Vienos juostos, vieno kelio iniciatyva“, Lietuva buvo pasirinkta kaip kompanijos veiklos ir rinkodaros buveinė“, – pažymėjo jos vadovas pridurdamas, kad ateityje Lietuvoje būtų galima įsteigti ir arbatos apdirbimo įmonę, siekiant gaminti arbatos produktus, kurie atitiktų ES vartotojų poreikius.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pažymėjo, kad Lietuva yra atvira investicijoms, o naujasis Darbo kodeksas jau duoda apčiuopiamų rezultatų – mūsų šalimi domisi vis daugiau užsienio investuotojų. „Vyriausybė deda visas pastangas siekdama užtikrinti palankią investicinę aplinką. Kviečiame pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis“, – sakė premjeras.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius buvo susitikęs su „Yunnan Dianhong Group“ valdybos pirmininku W. Tianquanu šių metų kovo 25 dieną Pekine. Tai atsakomasis kompanijos vadovo vizitas su tikslu investuoti Lietuvoje.

Po pastarojo Vyriausybės vadovo vizito Kinijoje ir Honkonge  Lietuvoje jau sulaukta šio specialaus administracinio vieneto ekonomikos plėtros sekretoriaus Gregory So, taip pat Kinijos turizmo kompanijos „C-TRIP“ atsakomųjų vizitų, o viena didžiausių Kinijos valstybinių kompanijų „China Merchants Group“ jau pasirinko Lietuvą kaip Šilko kelio strategijos įgyvendinimo vietą, steigiant „vieno kelio, vieno ekonominio bendradarbiavimo“ centrą Lietuvoje.

Vyriausybės kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top