Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams populiarumas muša rekordus

Paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams populiarumas muša rekordus

www.siandien.info

Paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams populiarumas muša rekordus. Iš viso pagal šią INVEGA finansuojamą priemonę įmonėms jau išmokėta 115 mln. eurų. Remiantis viešais duomenimis, programos kriterijus galėjo atitikti apie 10 tūkst. labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių, iš viso šalyje jų yra apie 100 tūkst.

Šiuo metu dėl paskolos į sutelktinio finansavimo platformą „Finbee Verslui“ jau kreipėsi apie 3 tūkst. įmonių. Atsižvelgiant į tai, kad per ją išduota apie pusę visos programos lėšų, tikėtina, kad į lengvatinę paskolą dar gali pretenduoti apie 4 tūkst. įmonių.

Tačiau terminas, kai verslininkai dar gali pretenduoti į lengvatines paskolas, artėja prie pabaigos – iki liepos 31 d. beliko nepilnas mėnuo. Verslininkai raginami nelaukti paskutinės dienos, nes paskolų fondas kasdien senka.

Pratęsė grąžinimo terminą

Apie pusę lengvatinėms paskoloms skirtų lėšų verslą pasiekė per sutelktinio finansavimo platformą „Finbee Verslui“, kurie tapo pirmieji pradėję teikti šias paskolas. Įmonė jau yra sudariusi per 1000 sutarčių, išmokėjusi 49 mln. eurų. Vidutinė paskolos suma – 47 tūkst. eurų.

„Šios priemonės sąlygos iš tiesų yra itin geros, todėl šiuo sudėtingu laikotarpiu ne vienai įmonei jos tapo bene vieninteliu išsigelbėjimu užtikrinti ir tęsti savo veiklą. Maža to, visai neseniai maksimalus paskolos teikimo terminas pratęstas net iki 6 metų. Manome, tai dar labiau išaugins paklausą šiai paskolai gauti“, – komentuoja „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius.

Jis pateikia pavyzdį: „Tarkim, įmonei pagal šią priemonę suteikta 50 tūkst. eurų paskola 6 metams, tokiu atveju palūkanos per mėnesį sudaro vos 29 eurus. Beje, verta atkreipti dėmesį, kad pirmus 6 mėnesius mokamos tik palūkanos“, – sako A. Griškevičius ir ragina įmones nelaukti paskutinės dienos.

Jam antrina ir INVEGOS vadovas Kęstutis Motiejūnas, sakydamas, kad dėl šios priemonės pateikiama daugiausia paraiškų. „Pastarųjų dviejų mėnesių patirtis aiškiai parodė, kad lengvatinės paskolos verslui ypač reikalingos. Matydami tokią paklausą, visai neseniai paskelbėme, kad galėtume padėti kuo daugiau verslų, šio tipo paskoloms skirta suma padidinta iki 200 mln. eurų. Ir toliau nuolat stebime valstybės pagalbos teikimo dinamiką, siekdami kuo geriau patenkinti verslo poreikius“, – sako K. Motiejūnas.

Dažniausios paraiškos atmetimo priežastys

A.Griškevičius sako, kad dažniausia finansavimo paraiškos atmetimo priežastis – įmonės apyvarta karantino laikotarpiu nekrito daugiau nei 30 proc., kaip tai apibrėžta šios finansavimo priemonės reikalavimuose.

Dar viena dažnai pasitaikanti priežastis – įmonė yra patirianti sunkumų. Pagal dabartinius reikalavimus, įmonės gali gauti paskolą, jei įrodo, kad paraiškos teikimo metu nebėra patiriančios sunkumų.

„Visas kitas pasitaikančias klaidas įmonė gali patikslinti pateikdama paraišką iš naujo“, – sako A. Griškevičius ir primena, kad užpildyti paraišką ir sužinoti, kiek įmonė gali pasiskolinti, nieko nekainuoja.

„Turime automatizuotą paraiškų vertinimo sistemą, tad įmonės finansavimo pasiūlymą gauna vienos darbo dienos bėgyje. Jeigu pirminis pasiūlymas įmonei tinkamas, paskolą galima gauti vos per 2 darbo dienas“, – papildo A. Griškevičius.

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams maksimalus dydis – 1 mln. eurų. Maksimalus terminas – iki 72 mėn. Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui teikiamos iki š. m. liepos 31 d. Į jas gali pretenduoti SVV subjektai, kurių apyvarta dėl šiuo metu susidariusios situacijos sumažėjo daugiau kaip 30 proc. ir yra išlaikiusios bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su darbuotojų skaičiumi, buvusiu š. m. kovo 1 dieną.

Paskolos paskirtis yra kontroliuojama valstybės. Ji skirta konkrečiai šios pandemijos padariniams švelninti ir padėti SVV subjektams padengti būtinąsias išlaidas, reikalingas veiklos tęstinumui užtikrinti.

Parašykite komentarą

Top