Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ko nepasakė profesorius V. Juozapaitis, arba kodėl teatro vadovo atleidimas iš darbo tapo valstybine problema

Ko nepasakė profesorius V. Juozapaitis, arba kodėl teatro vadovo atleidimas iš darbo tapo valstybine problema

Karolis Didžiulis

Laikraštis ,,ŠIANDIEN“

Seimo narys   Vytautas Juozapaitis metė akmenį į Kultūros ministerijos daržą- dirbame juk kartu, o nuopelnus prisiimate sau…  

www.verslaspolitika.lt jau rašė, kad profesorius ir žinomas operos solistas  V. Juozapaitis pranešė, kad Kultūros ministerija prisiskyrė ne savo nuopelnų, anot jo, itin skurdus ministerijos nuveiktų darbų kraitis bado akis. Jis paragino ministeriją nepražiopsoti konkurso Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pareigoms užimti paskelbimą. 

  Pateikiame straipsnį iš laikraščio ,,ŠIANDIEN“.

Ar girdėjote, kad kurios nors šalies vadovas savo metiniame pranešime skirtų dėmesio vienos įstaigos vadovui? Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė tapo išimtimi, sakydama, kad Operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo atleidimas tampa sudėtingesnis už Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimą.

„Bebaimius sprendimus gali daryti tik laisva, nesusisaisčiusi ranka. Kai ją vedžioja nematomi interesai, net ir vieno direktoriaus pakeitimas tampa sudėtingesnis nei visa šimtmečio kultūrinė programa“, – teigė prezidentė.
Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui vadovaujantis 15 metų ir dar galėjęs vadovauti penkerius metus, iš pareigų trauktis atsisakė…

Praėjusių metų rugsėjį vykusiame konkurse tinkamiausias vadovauti Nacionaliniam operos ir baleto teatrui pripažintas Gintautas Kėvišas. Kultūros ministerija su juo sudarė penkerių metų sutartį, tačiau neseniai kultūros ministrė panaikino konkurso rezultatus, kiek anksčiau pranešė stabdanti finansavimo skyrimą teatro investiciniam projektui – scenos rekonstrukcijai.

Negalėdama teatro vadovo atleisti įstatymų nustatyta tvarka, kultūros ministrė leido sau pasakyti, kad dėl tokių kaip Kėvišas žmonės emigruoja iš Lietuvos…Seimas net ėmėsi taisyti įstatymą, kad lengviau būtų galima iš pareigų atleisti teatrų ir koncertinių įstaigų vadovus…

„Bebaimius sprendimus gali daryti tik laisva, nesusisaisčiusi ranka. Kai ją vedžioja nematomi interesai, net ir vieno direktoriaus pakeitimas tampa sudėtingesnis nei visa šimtmečio kultūrinė programa“…

D. Grybauskaitė, šalies vadovė

Net kelios institucijos aiškinosi situaciją, kaip teatras pasirašė trijų koncertų rengimo sutartis su įmone „Riverside music LTD“. Būtent ši įmonė turėjo išskirtines teises atlikėjų ir orkestrų koncertams Baltijos kraštuose ir Vidurio Europoje surengti.

G. Kėvišas sutarčių nepasirašė, tačiau Vyriausioij tarnybinės etikos komisija priėmė sprendimą, jog direktorius supainiojo interesus ir ministrei rekomendavo skirti jam drausminę nuobaudą. Kultūros ministrė po prezidentės kritikos nedelsdama atleido G. Kėvišą iš darbo.

Kultūros ministerijos išplatintame pareiškime teigiama, kad ministrė Liana Ruokytė-Jonsson remėsi ministerijos tyrimo komisijos rekomendacija. Pabrėžiama, kad ministrės sprendimas įsigalioja nedelsiant, tačiau ši istorija nesibaigia. G. Kėvišas žada teismui skųsti šį sprendimą. Buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus yra sakęs, kad jam nėra žinomi teatro finansiniai reikalai, o jeigu yra padaryta kokių nors pažeidimų, juos reikia tirti.

,,Bet tai ne politikų, o teisėsaugos reikalas. Ir kaip gali ministrė, nieko neištyrusi ir neišsiaiškinusi, imti ir pasakyti Lietuvą garsinančiam žmogui: ,,Lauk!?“ Teisinėje valstybėje taip tvarkytis tiesiog neleistina. Juolab, kad ministrė pati pripažįsta: teisinių argumentų atleisti jį nėra. Išmokime gerbti ir vertinti žmones, nes kitaip galime tik prarasti Lietuvos kultūrą kuriančias asmenybes“, – sakė V. Adamkus.

,,Pastaruoju metu išsakytos abejonės dėl mano veiklos skaidrumo yra nepagrįstos. Drąsiai galiu teigti, kad nepažeidžiau jokių teisės aktų. Pastaruoju metu vykdytas spaudimas man buvo paremtas iškraipomais faktais“, – sakė ,, ŠIANDIEN“ Gintautas Kėvišas.

Nuotraukoje: Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui vadovaujantis 15 metų ir dar galėjęs vadovauti penkerius metus, iš pareigų trauktis savo noru atsisakė…LNOBT archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

Top