Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. KARAS DĖL MIŠKŲ. DAR 4 metus?

Laikraštis ŠIANDIEN. KARAS DĖL MIŠKŲ. DAR 4 metus?


Andrejus GAIDAMAVIČIUS, Labanoro klubo prezidentas, laikraštis ŠIANDIEN

Šią savaitę naujoji koalicija pradėjo svarstyti kandidatūras į ministrų postus. Liberalų sąjūdis pats pirmas viešai paskelbė, kad norėtų Aplinkos ministerijos, valdančios visus šalies gamtos išteklius.

Pasiūlytas jų kandidatas į ministrus Simonas Gentvilas savo viešais pasisakymais, savo darbu ir balsavimais Aplinkos apsaugos komitete ne kartą parodė, kad jis yra ne gamtosaugininkų pusėje. Todėl, kad nereiktų dar ketverius metus rengti protestų dėl miškų kirtimų, dalyvauti nesibaigiančiose diskusijose be jokių rezultatų, turime palaikyti tuos kandidatus į ministrus, kurie būtų VERTYBIŠKAI palankesni gamtos apsaugai.

Liberalų sąjūdis, deja, vertybiškai nesisieja su gamtos apsauga, kad ir kaip jie dabar gražiai šnekėtų. Jie gins verslo interesus, miško savininkų privačią nuosavybę, ką ir darė iki šiol. Ir tegul daro toliau.

Bet į Aplinkos ministeriją pagaliau turi ateiti tokie žmonės, kad ji taptų vėl Aplinkos APSAUGOS ministerija. Iki šiol mes turėjome tik medžiotojus ir gamtos sandėlio vedėjus, kurie nelabai klausėsi visuomenės nuomonės. O juk gamta yra visų mūsų turtas. Pirmiausia nematerialus turtas, paveldas, mūsų sveikatos šaltinis ir namai milijonams būtybių rūšių.

Todėl Labanoro klubas parengė peticiją (ją galima rasti interneto puslapyje www.peticijos.lt), kuria ragina Tėvynės Sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, kaip laimėjusią partiją, prisiimti atsakomybę už šalies aplinkosaugą, o ne numesti ją koalicijos partneriams, kaip mažai politiškai reikšmingą dalyką. Parodykime, kad aplinkosauga negali likti paskutinėje vietoje ir pasirašykime.

Pasibaigus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdymo laikotarpiui labai tikėjomės, kad pagaliau pasibaigs tyčiojamasis iš Lietuvos gamtos. Bet dabar iškilo grėsmė, kad vėl 4 metus neturėsime ramybės. 2018 metais Simonas Gentvilas, kuris jau nominavo save į ministro postą, „feisbuke“ rašė: „Miškas ne nafta, kuri gali pagulėti, kol kažkada bus išsiurbta. Laiku nenupjautas miškas pūva, tampa malkomis ir į atmosferą išleidžia sugautą CO2. Miškas Lietuvoje kertamas per lėtai. Tai žalinga ir klimatui, ir biudžetui“.

Dabar jis jau nebegina šių žodžių ir DELFI patikino, kad yra už kirtimų ribojimą saugomose teritorijose. Klausimas, kodėl tik dabar. Dar prieš mėnesį jo pozicija dėl saugomų teritorijų buvo visiškai kita. Rugsėjo 16 dieną, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje buvo balsuojama dėl galimybių griežčiau saugoti ypatingai vertingus miškus, leidžiant suteikti jiems I ir II miškų grupės statusą. Jūs girdite? TIK DĖL GALIMYBIŲ tai padaryti.

Buvo trys balsavimai ir tik Simonas Gentvilas bei valstietis Kęstutis Bacvinka visus tuos tris kartus nepakėlė rankos. Jeigu Simonui Gentvilui nepatinka net teorinė galimybė griežčiau saugoti draustinius, tai kokių jis praktinių veiksmų imsis būdamas ministru?

Pažadais galima tikėti tik tada, kai nėra to žmogaus jokių praktinių darbų, kurie įrodytų priešingai. O tokių Aplinkos apsaugos komiteto posėdžių, kuriuose Simonas Gentvilas ir miškų savininkų asociacijos vadas Algis Gaižutis mykė dėl kiekvieno bandymo sugriežtinti kirtimus, buvo daugybė ir jau bloga jų klausytis.

Tikiu, kad Simonas nėra blogas žmogus, jis tiesiog atstovauja savo liberalų-ūkinį požiūrį. Bet mes nenorime tokio požiūrio į gamtą ir todėl nenorime tokio ministro. Nieko asmeniško.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame laikraščio ŠIANDIEN numeryje. Visada įsigysite „Norfos“ parduotuvėse, bet patogiau prenumeruoti

Parašykite komentarą

Top