Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. Karšuvos žemės vaikai

Laikraštis ŠIANDIEN. Karšuvos žemės vaikai

www.siandien.info

VšĮ „Karšuvos būtovė“ prezidentas Antanas Gedvilas.
Šių metų birželio 18 dieną 14 val. šaukiama Lieta (pasitarimas svarbiu klausimu) Ivangėnų piliavietėje.
Gintauto Kniukštos nuotraukos.

Karšuvos žemės vaikai. Po 13 metų į Tauragės kraštą sugrįžusi apskrities Dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“ buvo vienas didžiausių ir ryškiausių Tauragės miesto 515 -ojo gimtadienio renginių.

Šventėje dalyvavo ir VšĮ „Karšuvos būtovė“ prezidentas Antanas Gedvilas, jis parašė sveikinimą susirinkusiems šventės dalyviams.

„Sveikinu visus Karšuvos žemės vaikus vėl susirinkusius Žemaitijos žemėje, kur upės suteka į Nemuną, kur prasideda Nemuno delta. Per amžius ši žemė buvo dosni ir derlinga, vadinama tautų įsčiomis, čia praėjo Gintaro keliai, buvo Karaliaus Netimero valdos, gyveno aukštos kultūros tautos.

Prasidėjus kovoms su kryžiuočiais, skalviškosios kultūros žemėse, už Sudargo ir Jūros – Akmenos gynybinių pilių sistemos, įsikūrė karinis-politinis karių su vyčiais darinys, davęs pradžią Didžiąjai Lietuvai.

Žemė ši taip ir vadinosi – karių su vyčiais žemė – Karsuvytė, o ilgainiui Karšuva. Dar išlikęs Karšuvos kaimas, o šalia Ivangėnų tvirtovė – buvęs Didžiosios Lietuvos sostapilis, vis dar ošia Karšuvos giria.

Prisiminkime kas esame, kokį gavome palikimą iš protėvių. Sanskrite yra užrašytas posakis mūsų gimtąja kalba ,,Dievs davi dantis, dūs ir dūnas‘‘, būkime ramūs, tegul mūsų garsios dainos, šokiai ir nuoširdžios šypsenos kyla į dangų kaip padėka Dievui, protėvių sumanumui ir aukoms už mūsų Tautos išlikimą.

Tegul ir toliau Karšuvos žemės vaikai rengia bendrus renginius neskirstomi rajonų ribų“, – rašoma Antano Gedvilo sveikinime.

„Sveikinime sudėtos mintys iš istorinių šaltinių, o mūsų rūpestis ir atsakomybė dėl tautos istorijos yra privaloma“, – sakė ŠIANDIEN Antanas Gedvilas.

Užgaudus Tauro ragui, susirinkusius pasveikino Tauragės regiono savivaldybių merai, Seimo nariai, LR kultūros ministras Simonas Kairys. Šventei pasibaigus, į ŠIANDIEN klausimus atsakė VšĮ „Karšuvos būtovė“ prezidentas Antanas Gedvilas.

Gerbiamas Antanai, nuvilnijusi Tauragės miesto šventė sulaukė tik pačių geriausių atsiliepimų. Padėkos žodžiai sakomi ir Jums – už Karšuvos vardo garsinimą. Kokie artimiausi darbai Jūsų laukia?

Pirmiausia tauragiškiams noriu padėkoti už vienybę ir bendrystę. Darbai nelaukia

Yra reikalas, kaip sakoma, žemaičiams sutarti dėl paminklo Margiriui statybos. Kiek man žinoma, daugelis žemaičių įsivaizduoja Žemaitijos centru buvus Medininkus, todėl norėtų paminklą matyti ten“.

Visą interviu „Karšuvos žemės vaikai“ skaitykite naujausiame ŠIANDIEN numeryje (priedas “Žemaitija“ (Mona Žemaitėjė).

ŠIANDIEN redakcija sveikina visus su Antaninių diena ir primena, kad laikraščio prenumerata antrajam šių metų pusmečiui iki birželio 20 d. – visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruoti.lt; www.prenumeruok.lt;

Parašykite komentarą

Top