Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. „Dievas mums davė derlingą žemę, vadinasi, ją turime dirbti”…

Laikraštis ŠIANDIEN. „Dievas mums davė derlingą žemę, vadinasi, ją turime dirbti”…


www.siandien.info

„Kai gauni pinigus tik už žolės nupjovimą ir nekuri jokios pridėtinės vertės, tai koks tu ūkininkas, apie kokią asmeninę, savo šeimos ar kaimo gerovę galime šnekėti?

Kai prieš dešimt metų dirbau žemės ūkio ministru, daug jėgų atidaviau, kad Žemės ūkio ministerija netaptų pašalpų davėja, visada pabrėždavau, kad tiesiogines išmokas žmogus turi užsidirbti.

Tačiau baigėsi mano kadencija, į valdžią atėjo kita politinė jėga ir Žemės ūkio ministerija vėl tapo pašalpų mokėtoja. Taip žmogus metai iš metų buvo atpratinamas nuo darbo, varomas nuo žemės, nuo miško.

Kazimieras Starkevičius. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Visi lyg ir supranta, kad bet kokia parama turi būti skiriama tam, kad būtų sukurta atitinkamo dydžio pridėtinė vertė, tuo pačiu kompensuojamos ir negautos pajamos, tačiau Lietuvoje vis dar yra kitaip. Paramos efektą turi jausti ir galutinis vartotojas. Turime ne tik padėti ūkininkams, bet ir stiprinti perdirbimo pramonę, išnaudoti kooperacijos privalumus.

Viskas turėtų būti susiję su pridėtinės vertės kūrimu, o ne su socialinių išmokų mokėjimu per žemės ūkį. Tais, kurie neužsiima žemės ūkio veikla, rūpinasi Socialinių reikalų ir darbo ministerija“.

Visą Gintauto Kniukštos interviu „Dievas mums davė derlingą žemę, vadinasi, ją turime dirbti…“ su Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Kazimieru Starkevičiumi skaitykite naujausiame ŠIANDIEN numeryje.

Laikraščio prenumerata antrajam šių metų pusmečiui iki birželio 20 d. – visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruoti.lt; www.prenumeruok.lt;

Parašykite komentarą

Top