Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis ŠIANDIEN. Laisvės gynėjas Jonas Milerius: „Lietuvos ateitis priklauso tik nuo mūsų”

Laikraštis ŠIANDIEN. Laisvės gynėjas Jonas Milerius: „Lietuvos ateitis priklauso tik nuo mūsų”

www.siandien.info. laikraštis ŠIANDIEN

Laisvės gynėjas Jonas Milerius sako, kad Lietuvos ateitis priklauso tik nuo mūsų visų pastangų ir darbo.

J.Milerius su jauniausiuoju sūnumi Jonu, Lietuvos šauliu, anūkais Gabrieliu, Amelija ir Sofija.

Jonas MILERIUS yra inžinierius, informatikas, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo kancleris. Jis gimė traukinyje, šeimą vežant į tremtį (Krasnojarsko kraštą). 1958 m. su tėvais grįžo į Lietuvą. Sausio įvykių metu Aukščiausioje Taryboje aptarnavo kompiuterinę įrangą, sistemino informaciją, platino užsieniečiams medžiagą apie tų dienų įvykius.

J. Milerius apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Žurnalistas Romaldas Abugelis pakalbino laisvės gynėją J. Milerių.

Gerbiamas Jonai, buvote aktyvus Sausio įvykių dalyvis. Kaip paprastai minite šią svarbią datą?

Sausio 13-oji man, kaip ir daugumai Lietuvos žmonių, ypatinga diena. Kad ir kiek metų praeitų dauguma prisiminimų išlieka, o jei kas ir pasimiršta tai primena buvę kolegos. Beveik kasmet susitinkame sausio 12-ąją vakare prie laužo Nepriklausomybės aikštėje, dalyvaujant šiai dienai paminėti skirtuose renginiuose.

Tų dienų įvykiai buvo labai sudėtingi, įtraukę įvairių profesijų ir patirčių žmones: politikus, kariškius, savanorius, gydytojus, statybininkus, žurnalistus… Visi jie, patekę į TŲ DIENŲ sūkurį išsinešė savo patirtis ir prisiminimus su kuriais lengva susipažinti dalyvaujant tam skirtose konferencijose, parodose, skaitant prisiminimus.

Man, kaip buvusiam Seimo kanceliarijos darbuotojui ir 1990 – 2014 metais dirbusiam įvairiose pareigose bei turėjusiam galimybę prisidėti prie ŠIOS DIENOS paminėjimo tradicijų kūrimo, atminties išsaugojimo ir viešinimo internetinėje erdvėje (turiu omenyje svetainę lrs.lt), prisiminimai ypač šilti.

2010 m. J.Milerius buvo išrinktas „Metų valstybės tarnautoju“. K.Kavolėlio nuotr.

Gal galite papasakoti trumpai kur Jus užklupo šie įvykiai?

Į tarnybą, skirtą aptarnauti Aukščiausiosios Tarybos sukurtą komisiją Deryboms su Sovietų Sąjunga dėl Lietuvos Nepriklausomybės, atėjau dirbti 1990-ųjų lapkričio mėnesį. Darbo vietos buvo dabartiniuose Seimo pirmuose rūmuose.

 Dar iki 1991-ųjų Sausio 13-osios dienos Aukščiausiosios Tarybos gynėjai mums išdalino dujokaukes, čiužinius, paaiškino kaip turėtume elgtis, jeigu okupantai pradėtų rūmų puolimą.

Čiužiniai buvo skirti atsigulus ant grindų užsidengti nuo stiklo duženų. Dėkui Dievui, kad dėka tūkstančių Lietuvos žmonių, saugojusių Parlamento rūmus, jais pasinaudoti neteko.

Kaip manote, ar išsipildė nepriklausomybės gynėjų lūkesčiai plačiąja prasme?Be jokios abejonės taip. Kad ir ką manytume ir kalbėtume gyvename laisvoje šalyje, ir tai svarbiausia. Visi tolimesni pasiekimai priklauso tik nuo mūsų visų pastangų ir darbo.

Lietuva šiuo metu išgyvena itin sunkų laikotarpį, kurį didžia dalimi yra nulėmę įvairūs procesai ir įvykiai už mūsų šalies ribų. Ką turėtų nuveikti mūsų politikai, kad mūsų šalis išliktų saugi, kad stiprėtų ji ekonomiškai ir nebūtų tokio didelio visuomenės supriešinimo?

„Itin sunkūs laikotarpiai“, mano manymu, liko jau praeityje. Turiu omenyje pokario kovas, tremtis, pusę amžiaus trukusią okupaciją… Visos šios negandos liko jau praeityje dėka ir 1991-ųjų Sausio 13-osios aukų, to laikotarpio Lietuvos žmonių, tame tarpe ir politikų, susitelkimo, siekiant vienintelio tikslo – LAISVĖS.

Tolimesnis valstybės ir visuomenės augimas, gerovės siekis turi jau ne vieną kelią. Tad šių dienų politikų pašaukimas būtų ne tik ieškoti geriausių priemonių tai gerovei siekti, bet ir gebėti telkti šalies žmones tiems tikslams pasiekti.

Šiais metais Lietuvoje vyks net treji rinkimai. Ko palinkėtumėte rinkėjams ?

Be abejo, gebėti atsirinkti ir išrinkti į visus šiuos svarbius postus žmones, kurie dirbtų ir nenuviltų, kaip dabar dažnai atsitinka. Jau eina ketvirtas dešimtmetis mūsų laisvos Valstybės. Užaugo ir subrendo nauja karta, įgijusi puikius išsilavinimus ne tik Lietuvos, bet ir prestižiniuose pasaulio universitetuose. Tad pats laikas ir jiems siekti šių postų, o mums rinkėjams – kokybiškesnis pasirinkimas…

                     

Parašykite komentarą

Top