Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Liberalų sąjūdis VRK sprendimą skųs teisme

Liberalų sąjūdis VRK sprendimą skųs teisme

VRK sprendė klausimą dėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimo iš neteisėto finansavimo šaltinio.Tuo tarpu partijos pirmininkas Remigijus Šimašius sako, kad VRK sprendimas atbuline data pakeisti politikos žaidimo taisykles paverčia partijas raupsuotosiomis ir kelia grėsmę visų jų finansavimo sustabdymu.

Vilniaus savivaldybės nuotrauka.

,, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai, įvertinę Vilniaus apygardos prokuratūros VRK pateiktus ikiteisminio tyrimo duomenis, jog VšĮ „Taikomosios politikos institutas” 2016 m. sausio 16 d. – balandžio 24 d. organizavo mokymus „Ready to Win”, kuriuose didžiausią mokymų dalyvių dalį sudarė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (Liberalų sąjūdžio) nariai, į mokymus buvo vykdoma uždara, partijos narių arba su ja susijusių asmenų, atranka, pagrindinis projekto mokymų „Ready to Win” iniciatorius, turinio formuotojas buvo Liberalų sąjūdžio narys, Seimo rinkimuose keltas kandidatu, dalis projekto lektorių buvo Liberalų sąjūdžio nariai.

„VRK ką tik iki minimumo sumažino partijų galimybes bendradarbiauti su pilietine visuomene. Jeigu jau sukuriame tokį precedentą, kad bet koks politikų kompetencijos kėlimas yra draudžiamas, tuomet, būdami teisine valstybe, turime šį principą taikyti visoms partijoms.

O jei VRK bus principinga iki galo, dabartinis Seimas liks be partijų, kadangi partijos narių mokymus ir kompetencijos kėlimą organizuoja visos partijos ir joms artimos organizacijos – net ir šiemet sprendžiant iš viešumoje pateiktos informacijos, tokių atvejų buvo daugybė”, – teigia R. Šimašius.

Jo teigimu, Liberalų sąjūdis VRK sprendimą skųs teisme, taip pat ketina kreiptis į VRK dėl analogiškų mokymų kitų partijų nariams įvertinimo.

verslaspolitika.lt, vrk.lt, liberalai.lt inf.

Parašykite komentarą

Top