Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lietuvos sveikatos mokslų universitetas naikina senovines knygas

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas naikina senovines knygas

www.siandien.info

Sunku patikėti, bet tai – tiesa. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas naikina senovines knygas -daugelis jų yra XIX a., tačiau buvo aptikta ir XVIII a. knygų. Dauguma XIX a. knygų – Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Vokietijos autorių. Siekdami išsaugoti istorines vertybes, miestiečiai kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą ir policiją, tačiau pagalbos nesulaukė. Šiuo metu senovinės knygos yra UAB „Ekonovus“ Kauno padalinyje, kuriame jas apžiūri paveldo specialistai, 15min informavo įmonės atstovė spaudai Vilma Balčiauskaitė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendrabučių kieme kauniečiai sunerimo – buvo pastebėta, jog į didelį statybinių atliekų konteinerį darbininkai meta senas knygas. Iki vakaro senovinėmis medicinos mokslų knygomis buvo užpildytas daugiau nei 5 kubinių metrų konteineris. Dauguma XIX a. knygų – Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos, Vokietijos autorių.

Socialinių tinklų nuotrauka.

Trečiadienio popietę Kultūros paveldo departamentas paskelbė, kad pradės tyrimą: Kaune sunaikinus senovines knygas, Kultūros paveldo departamentas pradėjo tyrimą Toks jų sunaikinimas tikrai gali būti laikomas paveldo naikinimu. Į „Ekonovus“ padalinį atvykęs paveldo specialistas Andrius Liakas mano, kad vienareikšmiškai kalbėti apie knygas bei jas vertinti kaip nehigieniškas neįmanoma, nes ant jų – tarpukario universitetų antspaudai: „Toks jų sunaikinimas tikrai gali būti laikomas paveldo naikinimu.“ „Dabar savo rankose laikau likučius iš Vytauto Didžiojo universiteto klinikos, o kitoje – iš Stepono Batoro universiteto Vilniuje“, – sakė jis 15 min.

Parašykite komentarą

Top