Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis ŠIANDIEN. Mindaugas ir Gražina Vyskupaičiai per tris dešimtmečius sukūrė tikrą stebuklą: nuo kuklaus ekologinio ūkio iki tarptautinio pripažinimo 

Laikraštis ŠIANDIEN. Mindaugas ir Gražina Vyskupaičiai per tris dešimtmečius sukūrė tikrą stebuklą: nuo kuklaus ekologinio ūkio iki tarptautinio pripažinimo 

Romaldas ABUGELIS, ŠIANDIEN apžvalgininkas, www.siandien.info

Netoli Vilniaus, Vaidotuose gyvenantys Mindaugas ir Gražina Vyskupaičiai per tris dešimtmečius sukūrė tikrą stebuklą. 1989 m. įkūrę vieną pirmųjų Lietuvoje ekologinį ūkį „Mėta“, per 35 metus jį išaugino iki UAB „Mėta“, kuri dabar jau gamina daugiau kaip 200 įvairių produktų rūšių. Tai aukščiausios kokybės maisto produktai, SPA, pirties ir buities prekės.

Mindaugas ir Gražina Vyskupaičiai natūralių produktų gamybai paskyrė 35 metus.

                        Prioritetas – vietinei žaliavai ir natūralumui

Verslas kurtas galvojant apie ateinančias kartas, siekiant natūralumo, ekologijos. Pirmenybė visuomet teikiama lietuviškoms žaliavoms. Mindaugas pabrėžia, kad dabartiniame vartotojiškame pasaulyje labai svarbu mąstyti savo galva, rinktis sąmoningai, neskubant. Tai savotiškas jo gyvenimo credo.

Toks požiūris į gyvenimą pasiteisino su kaupu. Bendrovės produkcija populiari ne tik mūsų šalyje, bet vis tvirtesniais žingsniais žengia ir į užsienio rinkas.

O viskas prasidėjo nuo nedidelio mėtų lauko. Mat dar sovietmečiu biologo išsilavinimą turinčiam Mindaugui labai magėjo pabandyti iš augalų išgauti eterinių aliejų. 1990 m. iškapsėjo pirmieji lašai.

Pamažu gamyba plėtėsi, dabar bendrovė jau gamina 3 rūšių eterinius aliejus, skirtus vonioms, masažui, aromatinėms lempoms. Gaminama ir 13 rūšių vandeninių ekstraktų vonioms, SPA procedūroms, kūno priežiūrai, pirčių garinėms. Į ekstraktus nededami jokie sintetiniai konservantai. Unikalus gamybos procesas užtikrina, kad ekstraktai išliktų  stabilūs daugiau nei du metus.   

                                           Produkcija pripažinta ir užsienyje

Nuo 2000 m. įmonė gamina natūralius, sveikatai ir aplinkai nekenksmingus buities produktus. Rankų ir indų ploviklis „Gamta valo“, purškiklis nuo augalų kenkėjų „Gamta saugo“ yra puiki alternatyva tokios paskirties cheminiams produktams.

Bendrovė prioritetą teikia lietuviškos kilmės žaliavoms.

 2010 m. bendrovė pradėjo gaminti girą, ekologiškas sultis, daržovių konservus, bemielę viso grūdo ruginę ir kvietinę duoną, kitus viso grūdo miltų gaminius, natūralius saldumynus iš morkų, moliūgų ir kitų daržovių. Itin kruopščiai gaminamos aromatingos vaistažolių arbatos, nes  jos reikalauja daug rankų darbo.

Mindaugas jau seniai yra trumpos maisto tiekimo grandinės šalininkas. Mat kuo mažiau tarpininkų nuo gamybos iki vartotojo, tuo produkcija bus šviežesnė, kokybiškesnė ir biologiškai vertingesnė.

Bendrovė dalyvauja moksliniuose projektuose Copernicus, Eureka, bendradarbiauja eterinių aliejų ir ekstraktų moksliniuose tyrimuose, plečia partnerių tinklą kitose Europos šalyse. Jose „Mėtos“ produkcija susilaukia vis didesnio pripažinimo. Štai augalinis ekstraktas kūdikiams populiaraus Jungtinės Karalystės žurnalo „The Green Parent“ prieš trejetą metų buvo įvertintas kaip vienas geriausių rinkoje esančių produktų ir pelnė sidabro medalį.

Išsamiau susipažinus su šia įvairiapusiškumu, išskirtinumu ir natūralumu pasižyminčia įmone taip ir norisi ją klonuoti, kad tokių pat rastųsi kiekvienoje apskrityje bent po vieną.

                                                 Bendruomeniškumo puoselėtojai

Mindaugas yra ne tik sumanus verslininkas, bet ir aktyvus visuomenininkas, tikras savo Tėvynės patriotas. Jis yra žodžio žmogus, todėl itin vertina pasitikėjimą. Vyskupaičių šeima, suprasdama tautinės savimonės stiprinimo svarbą, dažnai teikia paramą Vilniaus krašto švietimo ir kultūros renginiams, geranoriškai bendradarbiauja su lietuvių švietimo draugija „Rytas“, yra aktyvus vietos bendruomeninių organizacijų narys ir rėmėjas.

UAB Mėta pastatas traukia akį jau iš tolo.

Vyskupaičiai buvo vieni iš lietuvių pradinės mokyklos steigimo Vaidotuose iniciatorių, daug prisidėjo prie jos patalpų įrengimo. Dabar Mindaugas kartu su bendraminčiais „suka“ dokumentinį filmą apie Vilnijos švietimo istoriją. Filmo herojai – ilgametis „Ryto“ draugijos vadovas Algimantas  Masaitis, žymus istorikas ir knygų autorius Bronius Makauskas ir kitos iškilios asmenybės.

Mindaugas ir Gražina, nepaisant didžiulio užimtumo, spėja pabūti ir su šeima. O ji gausi  – trejetas vaikų ir jau devyni anūkai. Klega, dūzgia namai, kai visi susirenka krūvon. Švenčia ne tik tradicines tautos šventes, bet kuria ir savas.

2018 metais, kai mūsų valstybė šventė vasario 16 – osios šimtmetį, Vyskupaičiai pasodino 100 obelų sodą. Jis jau sutvirtėjo ir duoda gražų derlių. Auga, stiebiasi ir anūkai. Vis dar judrus ir energingas verslininkas, šiais metais švęsiantis septyniasdešimtmetį, viliasi, kad šeimos sukurtą ir išpuoselėtą verslą perims vienas iš anūkų.

Nuoširdžiai palinkėkime Vyskupaičiams, kad ne vieną šimtmetį skaičiuojančios šeimos ūkininkavimo tradicijos tęstųsi dar ilgai.  

Parašykite komentarą

Top