Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis ŠIANDIEN. „Trakų Vokės dvaro magija: kūrė ir italai, ir prancūzai“

Laikraštis ŠIANDIEN. „Trakų Vokės dvaro magija: kūrė ir italai, ir prancūzai“

www.siandien.info

Trakų Vokės dvaras – architektūros paminklas, turintis neogotikos ir  neoklasicizmo stiliaus elementų. Juos 1880 metais pagal Varšuvos karalių rezidencijos pavyzdį suprojektavo italų kilmės architektas Leandras Markonis, o iš Prancūzijos pasikviestas garsus kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė su sūnumi Renė po dviejų dešimtmečių suprojektavo ir įkūrė parką. Jis taip pat kūrė ir Palangos, Užutrakio bei Lentvario dvarų parkus.

Nuo XIX a. vidurio dvaras priklausė grafams Tiškevičiams. Iš Trakų Vokės dvaro į Vilnių, kitus Tiškevičių rūmus, buvo nutiesta viena iš pirmųjų Lietuvoje  telefono linija. Antrojo pasaulinio karo metais dvare gyveno kolonistai iš Olandijos. 1945 m. dvaras tapo sovietinės valdžios vila, o 1956 m. jame įsikūrė Dotnuvos žemdirbystės instituto Vokės filialas. Kurį laiką rūmai buvo apleisti ir neprižiūrimi.

2002 m. rūmuose apsistojusi Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga jų neatgaivino. 2013 m. rūmus perėmė Vilniaus miesto savivaldybė. Centriniame dvaro sodybos pastate dabar šeimininkauja viešoji įstaiga „Trakų Vokės dvaro sodyba”. Dvaras tapo atviras visuomenei.

Visą straipsnį „Trakų Vokės dvaro magija: kūrė ir italai, ir prancūzai“ skaitykite laikraštyje ŠIANDIEN. www.siandien.info

Parašykite komentarą

Top