Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvės

Popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvės

www.siandien.info

Ketvirtadienį tūkstančiams gedėtojų susirinkus Šventojo Petro aikštėje suskambo varpai  vokiečių teologo popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvėms užtarimo mišiose, kurioms vadovavo gyvasis pontifikas.

Buvęs Josephas Ratzingeris, miręs gruodžio 31 d., sulaukęs 95 metų, laikomas vienu didžiausių XX a. teologų, visą gyvenimą gynęs Bažnyčios doktriną.

Tikintieji plojo, kai nešikai išnešė Benedikto kipariso karstą iš rūko apgaubtos Šventojo Petro bazilikos ir pastatė jį priešais altorių. Stebint raudonu aprėdu apsirengusiems dvasininkams, ilgametis Benedikto sekretorius arkivyskupas Georgas Gaensweinas pasilenkė ir pabučiavo ant karsto paliktą atverstą Evangelijų knygą.

Valstybių vadovai ir karališkųjų šeimų atstovai, dvasininkai iš viso pasaulio ir tūkstančiai paprastų žmonių suplūdo į Vatikaną, nepaisant Benedikto prašymų laikytis paprastumo ir oficialių pastangų, kad pirmosios šiais laikais popiežiaus emerito laidotuvės būtų santūrios.

Daugelis atvyko iš Benedikto gimtosios Bavarijos ir vilkėjo tradicinius drabužius, tarp jų – virtus vilnonius apsiaustus, kad apsisaugotų nuo ryto vėsos.

Arkivyskupas Georgas Gansveinas suklūpo prie mirusio popiežiaus emerito Benedikto XVI karsto.

Buvęs Josephas Ratzingeris, miręs gruodžio 31 d., sulaukęs 95 metų, laikomas vienu didžiausių XX a. teologų, visą gyvenimą gynęs Bažnyčios doktriną. Tačiau į istoriją jis įeis dėl vienintelio revoliucinio veiksmo, pakeitusio popiežystės ateitį: jis pats pasitraukė į poilsį – tai pirmasis per šešis šimtmečius taip pasielgęs popiežius.

Popiežius Pranciškus gyrė Benedikto drąsą atsistatydinti, sakydamas, jog šis elgesys „atvėrė duris” kitiems popiežiams pasielgti lygiai taip pat. Pranciškus savo ruožtu neseniai sakė, kad jau paliko raštiškus nurodymus, kuriuose išdėstytos sąlygos, kuriomis ir jis atsistatydins.

Pranciškus vadovavo laidotuvėms, kuriose, valdžios institucijų vertinimu, dalyvauja apie 100 000 žmonių, t. y. daugiau nei iš pradžių buvo numatyta, jog dalyvaus 60 000 žmonių, – pranešė Italijos žiniasklaida, remdamasi policijos saugumo planais.

Tik Italija ir Vokietija buvo pakviestos siųsti oficialias delegacijas, tačiau kiti valstybių ir vyriausybių vadovai pasinaudojo Vatikano pasiūlymu ir atvyko „privačiai”. Tarp jų buvo dar keli valstybių vadovai, mažiausiai keturi ministrai pirmininkai ir dvi karališkųjų atstovų delegacijos.

Po Mišių Benedikto kipariso karstas įdėtas į cinko karstą, paskui į išorinį ąžuolinį karstą ir tik tada palaidotas po Šv. Petro bazilika esančioje kriptoje, kurioje kadaise buvo šventojo Jono Pauliaus II kapas, kol jis buvo perkeltas į viršų.

Parašykite komentarą

Top