Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis ŠIANDIEN. Vandos ir Valentino Stankevičių šeima iki šiol mėgaujasi vaikystėje prisijaukintu sportu

Laikraštis ŠIANDIEN. Vandos ir Valentino Stankevičių šeima iki šiol mėgaujasi vaikystėje prisijaukintu sportu

Romaldas ABUGELIS, ŠIANDIEN apžvalgininkas, www.siandien.info

            Jeigu Lietuvoje vyktų sportiškiausios šeimos rinkimai, Valentino ir Vandos Stankevičių šeima neabejotinai būtų viena iš ryškiausių lyderių. Šie Kauno gyventojai ne tik patys mėgaujasi vaikystėje prisijaukintu sportu, bet juo užkrėtė ir savo atžalas – keturis sūnus: Paulių, Gytį, Patriką ir Kajų.

                                                                                                            Meilė krepšiniui ir plaukimui

                      Iš Kaišiadorių rajono kilęs Valentinas yra baigęs Kapsuko (dabar – Marijampolė) V. M. Putino vidurinę mokyklą – internatą. „ Mokykloje labai norėjau sportuoti krepšinį, bet nepriėmė, gal jau buvau per senas“, – su šypsena prisimena jis. Po poros metų pabandė tinklinį – patiko. Įstojęs į Lietuvos žemės ūkio akademiją (LŽŪA) Valentinas žaidė šios aukštosios mokyklos komandoje „Pilėnai“. Keletą kartų komanda tapo Lietuvos čempionatų prizininke.

Valentinas ir Vanda randa laiko ir pakeliauti.

                      Patyręs stuburo traumą Valentinas buvo priverstas apleisti sportą. Teko stiprintis plaukimu. Gimę keturi berniukai, paraginti tėvų, taip pat buvo pratinami prie baseino, kad sustiprėtų fiziškai. Kai vaikai pradėjo gerai plaukti, tėtis su jais keletą metų dalyvavo plaukimo maratonuose – Lampėdžių, Platelių, Sudeikių, Šveicarijos. Vaikams tai buvo gera ištvermės, valios ugdymo mokykla.

                      Tinklinis nebuvo pamirštas – savame miške prie tvenkinio šeima įsirengė paplūdimio tinklinio aikštelę, o netrukus įkūrė VšĮ „Kauno tinklinio akademija“. Kaunas neturėjo tinklinio komandos aukščiausioje lygoje, todėl šeimai kilo idėja ją suburti. Taip gimė Kauno „Rio Startas“, kuri keletą metų žaidė šalies aukščiausioje lygoje. Šeimos iniciatyva jau 15 metų organizuojami kasmetiniai LŽŪA tinklininkų sąskrydžiai gamtoje.

                                           Krepšinis ir … parašiutizmas bei dziudo

                      Nesvetimas sportas ir keturių “ąžuoliukų” mamai. Pakruojo rajone gimusi Vanda pradėjo nuo ėjimo … į mokyklą, mat ji buvo už dviejų kilometrų. Kadangi Vanda augo su dviem broliais, tai teko ir futbolo kamuolį kaimo ganyklose paspardyti, o žiemą – su slidėmis ir pačiūžomis padūkti. Pakruojo vidurinėje mokykloje ji lankė krepšinį. 

Vandos ir Valentino Stankevičių šeima – jau 7 žmonės.

                     Kai Vanda įstojo į LŽŪA, lankė  parašiutizmą, dziudo. Taip pat ir aerobiką. Ši Alma Mater ir suvedė Vandą su Valentinu. Baigę Akademiją, 1990 m. jie sukūrė šeimą. Kai paaugo  berniukai ir ji pradėjo lankyti baseiną. Dar ir dabar rytais dažnai važiuoja į baseiną paplaukioti kokią valandą prieš darbą. „Pajudi ir kur kas geriau jautiesi,“ – entuziastingai aiškino buhalterės darbą dirbanti Vanda.

                      Visi vaikai vaikystėje buvo labai judrūs, tad tėveliams teko jų energiją nukreipti tinkama linkme, o kai paaugo patys rinkosi įvairias veiklas. Tėvai visada palaikė jų pasirinkimus. „Pamenu, grįžta Gytis po varžybų sekmadienio vakare, namuose laukia ne tik mamos paruošta vakarienė, bet ir neparuoštos pamokos. Atsidūsta ir sako: „man lietuvių kalbos rašinėlį dar reikia parašyti“. Buvo nelengva, tačiau berniukai sugebėjo ir gerai sportuoti, ir gerai mokytis,“ – pasakoja Vanda. 

                      Šiandien Valentinas ir Vanda labai džiaugiasi visais savo vaikinais. Jie užaugo puikiais žmonėmis – pagarbiai žiūrintys į vyresnį, turintys tvirtą nuomonę, bendruomeniški, siekiantys tikslų.

                      Nuo plaukiko iki trenerio                    

                      Paulius nuo 7 metų pradėjo intensyviai sportuoti Kauno plaukimo mokykloje. Nors jis lankė ir sportinius šokius, vis tik plaukimas buvo labiau prie širdies. Jis yra tapęs Kauno miesto prizininku, Lietuvos čempionatų finalistu. Ne kartą yra užėmęs prizines vietas Lietuvoje rengiamuose plaukimo maratonuose. 

Paulius po aktyvaus sporto pasirinko trenerio darbą.

                      Paulius 2015 m. Lietuvos sporto universitete įgijo plaukimo trenerio licenziją, plaukimo treneriu dirba iki šiol. Jis pastoviai tobulinasi, dalyvauja seminaruose ir savarankiškai gilinasi į šią nelengvą sporto šaką. Pastangos nenueina perniek. Jis jau yra išugdęs penkis Lietuvos vaikų rekordininkus, jo treniruojami jaunieji sportininkai laimėję 50 prizinių vietų šalies vaikų ir jaunučių čempionatuose.

                      2017 m. jis pradėjo dirbti Kauno aklųjų ir silpnaregių sporto klube „Parolimpietis“. Pauliaus treniruojamas sportininkas Pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate iškovojo aukso ir du bronzos medalius.

                      Paulius turi ir kitų su plaukimu susijusių veiklų. Nuo 2013 m. jis dalyvauja visoje Lietuvoje veikiančioje antrokų mokymo plaukti programoje „Moku plaukti“, o nuo 2016 m. organizuoja vaikų sporto stovyklas MP Summercamp. Pernai Paulius vedė savo sužadėtinę Kristiną. 

                                                                 18 gyvenimo metų – plaukimo varžybų sūkuryje

                     Gytis plaukimą treniravosi nuo 8 metų, o intensyviai sportavo net 18 metų. Kaip ir kiti jo broliukai, Gytis užsiėmė ir kitomis sporto šakomis, kurį laiką intensyviai lankė gimnastiką. Bet pasuko vyresnio brolio pėdomis ir visa galva paniro į plaukimą.

Gytis dirba baseino instruktoriumi ir masažuotoju.

                       Gytis buvo Lietuvos rinktinės narys, atstovavo šaliai Europos ir Pasaulio čempionatuose, taip pat Europos ir Pasaulio studentų universiadoje. Jis yra daugkartinis Lietuvos, Baltijos ir Šiaurės šalių čempionas. Europos studentų Universiadoje (Rijeka, 2016 m.) iškovojo du bronzos medalius.                       Baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir tapęs kineziterapijos specialistu, jis papildomai lankė masažuotojo kursus. Gytis su plaukimu neišsiskyrė – dirba baseino instruktoriumi. Neseniai pradėjo dirbti ir masažuotoju krepšinio klube „Wolves“. Jo gyvenimo moto: “Nėra nieko neįmanomo“.

                      Per plaukimą ir futbolą – į tinklinį

                      Patrikui nuo mažens baseine taip pat sekėsi gerai – daugybė medalių ir kitų apdovanojimų,  tarptautinės varžybos su šalies rinktine. Nors pasiekimai rodė didžiulį potencialą, vis tik jį labiau traukė komandinės sporto šakos – futbolas, tinklinis. 

                      Kai pradėjo didėti ir mokslo, ir treniruočių krūvis, Patrikas prioritetine sporto šaka pasirinko tinklinį. Sportuodamas tinklinį su savo komanda Patrikas keletą kartų tapo Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionu. Jis taip pat atstovavo Lietuvai ir savo amžiaus tinklinio rinktinėje.

Patriko tikslas – Paryžiaus vasaros olimpiada

                      Nuo vienuoliktos klasės jis, atstovaudamas Raseinių „Norvelitos“ ekipai, pradėjo žaisti Lietuvos aukščiausioje lygoje. Vėliau žaidė kitose komandose. Patrikas yra Lietuvos salės tinklinio čempionas ir daugkartinis prizininkas. Jis atstovavo Lietuvai Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo paplūdimio tinklinio čempionatuose. 2018 m. tapo Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionato prizininku. Tai pirmas toks pasiekimas Lietuvos istorijoje.

                      Šiuo metu Patrikas jau yra paplūdimio tinklinio profesionalas, atstovauja Lietuvos rinktinei. Pernai buvo pasiekta kita istorinė pergalė – iškovoti pirmieji FIVB pasaulio turo turnyro aukso medaliai. Sėkmingi jam buvo ir šie metai. Buvo laimėti du Beach Pro Tour Future pasaulio turai,  vykę Vengrijoje ir Lenkijoje. Taip pat antrąkart iškovojo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato auksą.              

                      Patrikas yra kineziterapijos ir pedagogikos specialistas, magistrantūroje studijuoja žemės ūkio ekonomiką. Dirba paplūdimio tinklinio treneriu Kaune. Patriko tikslas – 2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės.         

Abiturientas mėgaujasi tik plaukimu

                      Jauniausias šeimoje Kajus pasirinko tik plaukimą ir jame jau 14 metų. „Pamenu pirmus, nedrąsius žingsniukus baseino takelio link su ašaromis akyse, kad teko trumpam išsiskirti su savo darželio draugais,“ – prisimena Kajus. Užtat dabar jis mėgaujasi kiekviena baseine praleista diena, nors ir tenka sunkiai paplušėti. Bet sunkumai atsiperka – jis daugkartinis šalies jaunimo čempionas, Lietuvos čempionatų prizininkas, Baltijos šalių čempionas, Šiaurės šalių vicečempionas.

Kajus vis dar mėgaujasi plaukimu.

                      Kajus yra abiturientas ir sportą derinti su mokslais yra rimtas iššūkis. Jis sako, kad pergales saldesnėmis daro laimėjimas prieš save, kai žinai, kad tobulėji. Ateitį jis sieja su sportu, tačiau domisi ir kitomis profesijomis – politologo, tarptautinių ryšių specialisto, psichologo.

Parašykite komentarą

Top