Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Į Lietuvą atvyko Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas ir jo sutuoktinė Brigitte Macron

Į Lietuvą atvyko Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas ir jo sutuoktinė Brigitte Macron

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė Prezidentūroje priėmė oficialaus vizito į Lietuvą atvykusį Prancūzijos vadovą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Brigitte Macron.

„Prancūzijos Prezidento vizitas, minint šimto metų, kai Prancūzija de facto pripažino nepriklausomą Lietuvos Respubliką, sukaktį, simbolizuoja tvirtą Prancūzijos ir Lietuvos ryšį. Bendradarbiaujame gynybos ir saugumo, ekonomikos ir kultūros, mokslo ir inovacijų srityse. Esame pasiruošę stiprinti transatlantinį saugumą, kurti vieningą, žalią ir inovatyvią Europą bei ginti demokratijos ir žmogaus teisių principus“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Valstybės vadovas padėkojo Prancūzijos lyderiui už jo vaidmenį liepos mėnesį vykusiame Europos Vadovų Tarybos susitikime, kurio metu pavyko pasiekti ambicingą susitarimą dėl Gaivinimo plano ir ilgalaikės Europos Sąjungos finansinės perspektyvos. Prezidentas taip pat padėkojo Prancūzijos vadovui už jo šalies indėlį didinant regioninį saugumą. Jau aštuonis kartus Prancūzija dalyvavo NATO Baltijos šalių oro policijos misijoje. Šiuo metu Lietuvoje taip pat dislokuota 300 Prancūzijos karių.

„Susitikime paskelbtas bendras Prancūzijos, Lietuvos ir Latvijos pareiškimas dėl ES veiksmų, apsaugant mūsų demokratijas, parodo šalių tvirtą pasiryžimą užkirsti kelią trečiųjų šalių kišimuisi į rinkimus, kovoti su kibernetinėmis grėsmėmis ir dezinformacija“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentų pokalbyje aptarta padėtis Baltarusijoje, tarptautinės bendruomenės veiksmai, siekiant palaikyti demokratinius procesus šioje šalyje bei išreikšti solidarumą su Baltarusijos pilietine visuomene. Lietuva pristatė Prancūzijai iniciatyvą rengti galimą ES paramos paketą Baltarusijos politiniams, ekonominiams ir visuomeniniams pokyčiams.

Prezidentas informavo Prancūzijos vadovą apie Baltijos šalių paskelbtas sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą, smurto panaudojimą prieš savo piliečius bei žmogaus teisių pažeidimus. „Turime siekti, kad Europos Sąjunga ir visos laisvės ir demokratijos vertybes puoselėjančios valstybės pasiųstų aiškią žinią režimui, įvesdamos sankcijas ir kviesdamos surengti naujus, demokratinius, tarptautinių stebėtojų prižiūrimus rinkimus“, – pabrėžė šalies vadovas.

Prezidentas priminė, kad Europos Sąjunga turėtų imtis visų reikalingų veiksmų, siekiant užtikrinti, kad Baltarusija visiškai įgyvendintų Astravo atominės elektrinės streso testų reikalavimus iki jos paleidimo, o pagaminta elektra nebūtų prekiaujama ES vidaus rinkoje.

Susitikime buvo apsikeista nuomonėmis dėl santykių su Rusija. Lietuvos Prezidentas pažymėjo, kad jei nebus pasiekta pažangos, sprendžiant Rusijos agresijos Ukrainoje klausimą, būtina išlaikyti ir plėsti ES sankcijas Rusijai. Taip pat kalbėta apie siekius užkirsti kelią šios šalies bandymams klastoti istoriją, kištis į kitų šalių rinkimus bei kėsintis į žmonių gyvybes.

Vizito metu pasirašyti dokumentai – Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės įgyvendinimo kelio gairės ir supratimo memorandumas dėl bendradarbiavimo finansinių paslaugų ir finansinių technologijų srityse.

Surengtame Lietuvos ir Prancūzijos verslo forume aptartos šalių bendradarbiavimo galimybės informacinių, finansinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, infrastruktūros projektų įgyvendinimo ir kibernetinio saugumo srityse.

Rugsėjo 29 d. Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai kartu aplankys Prancūzijos karius NATO priešakinių pajėgų batalione, Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje.

Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas Lietuvoje lankosi pirmą kartą.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top