Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Išsakė siūlymą nedidinti kertamų miškų ploto

Išsakė siūlymą nedidinti kertamų miškų ploto

www.siandien.info

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas (AAK) surengė klausymus, kurių metu buvo pristatytas ir aptartas Aplinkos ministerijos parengtas nutarimo projektas dėl valstybinių miškų kirtimo normos 2024–2028 metams.

Aplinkos ministerijos pateiktais duomenimis, per paskutiniuosius penkerius metus valstybinių miškų plotas šalyje padidėjo 34 tūkst. hektarų. Į šį skaičių patenka apie 20 tūkst. hektarų laisvos valstybinės žemės fonde esančių miškų, kurie šiais metais Vyriausybės nutarimu buvo perduoti Valstybinių miškų urėdijai kompleksinei miškų ūkio veiklai vykdyti. Todėl, nors kirtimų normos procentinė išraiška nepakito, tačiau atitinkamai padidėjo kertamų miškų plotas hektarais.

Atsižvelgiant į tai, kad ši Vyriausybė įsipareigojo labiau saugoti miškus, komiteto nariai išsakė siūlymą nedidinti kertamų miškų ploto.

„Vertinant situaciją, kad Lietuvoje kirtimo norma ir taip nėra pasiekiama bei tai, kad šis klausimas sukelia karštas diskusijas ir visuomenės nepasitikėjimą vykdoma miškų politika, šiuo metu siūlau likti prie dabar esamo miškų kirtimo ploto“, – sakė AAK pirmininkė Aistė Gedvilienė.

Novaraistis ir aplinkiniai miškai turtingi miško gėrybių ir retųjų paukščių.

Parašykite komentarą

Top