Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvą pamėgo kinai

Lietuvą pamėgo kinai

Žemės ūkio ministerija džiaugiasi stabiliais ir vis intensyvėjančiais dvišaliais santykiais su Kinija bei atskiromis jos provincijomis. Ministerijoje lankėsi jau trijų šios šalies provincijų delegacijos, o šią savaitę viešėjo svečiai iš Henanio provincijos.

Susitikimas. Kinijos liaudies politinės patariamosios konferencijos Henanio provincijos komiteto vicepirmininkas Jin Kewen ir žemės ūkio viceministras Saulius Savickis.

Kinija yra viena iš prioritetinių Lietuvos maisto pramonės eksporto rinkų, kuri vertinama kaip ilgalaikė ir patikima prekybos partnerė. „Siekiame ir toliau gilinti prekybinius ir ekonominius santykius su Jūsų šalimi, ypač pieno ir mėsos produktų srityje. Tikimės, kad galėsime išplėsti savo eksportuojamų produktų sąrašą“, – susitikimo metu su Kinijos liaudies politinės patariamosios konferencijos Henanio provincijos komiteto vicepirmininko Jin Kewen vadovaujama delegacija sakė žemės ūkio viceministras Saulius Savickis.

Pasak Jin Kewen, Kinijos centrinėje dalyje esančioje Henanio provincijoje gyvena daugiau kaip 100 mln. žmonių – ji yra tankiausiai apgyvendinta Kinijoje.

Kinai norėtų kartu su Lietuvos maisto įmonėmis steigti bendras įmones, ypač juos domina gyvulininkystė ir augalininkystė.

Senas kultūrines šaknis turinti provincija lyderiauja ir šalies ekonomikoje, yra svarbiausia žemės ūkio produkcijos gamintoja – čia užauginama net ketvirtadalis visų grūdinių kultūrų. Šiuo metu Henanio provincijoje vykdoma žemės ūkio reforma – Kinijos Vyriausybė kreipia ypatingą dėmesį šios provincijos žemės ūkio raidai, čia numatoma intensyviau auginti grūdines kultūras.

Provincijoje taip pat sėkmingai plėtojamas agroturizmas, vystoma gyvulininkystė, daug dėmesio skiriama žemės ūkio tiekimo plėtrai. Kinai norėtų kartu su Lietuvos maisto įmonėmis steigti bendras įmones, ypač juos domina gyvulininkystė ir augalininkystė.

„Jūsų paminėti skaičiai yra tikrai įspūdingi lietuvio ausiai, tad labai malonu, kad norite bendradarbiauti su mumis žemės ūkio ir maisto pramonės srityje. Kadangi mes esame eksportuojanti šalis, tad skiriame ypatingą dėmesį maisto saugai ir kokybei nuo lauko iki stalo“, – kalbėjo S. Savickis. Jis pasidžiaugė, kad šį pavasarį Šanchajuje vykusioje „Sial China2017“ parodoje net 7 lietuviški produktai buvo nominuoti kaip inovacija ir pateko tarp geriausių gaminių.

Šių metų rugpjūčio 13-16 d. planuojamas Kinijos žemės ūkio viceministro Yu Xinrong vizitas Lietuvoje. Jo metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą bei pasirašyti Veiksmų planą dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje (2018-2020 m.) tarp Lietuvos ir Kinijos žemės ūkio ministerijų.

Lietuva, siekdama supažindinti Kiniją ir Vidurio bei Rytų Europos šalis su Lietuvos maisto pramonės galimybėmis bei sustiprinti prekybos ir investicijų politikos ryšius, planuoja jubiliejiniais 2018 m. surengti 13-ąjį Žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą tarp Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių.

Šis tarptautinis renginys turėtų vykti parodos „AgroBalt 2018“ metu.

verslaspolitika.lt ir Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

Top