Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Rimvydas  Valatka. Ilsėkis ramybėje, Lietuva!

Rimvydas  Valatka. Ilsėkis ramybėje, Lietuva!

Rimvydas Valatka

Kuo yra gera liepos 26-oji? Tai yra diena, kai galite pailsėti. Bet svarbiausia, kad ir vakar tokia pat gera diena buvo, kai galėjote ramiai ilsėtis. Ir užvakar. Ir rytoj bus tokia pat gera diena ilsėtis. Ir poryt. Ir šitaip gerai Lietuvoje jau bus ant visados.

Lietuva – ne Lenkija, kur pilietinė visuomenė skambina varpais, kokios dar atostogos, kai Konstitucijai – pavojus. Šimtai tūkstančių lenkų dieną naktį miestuose protestuoja prieš jų laisvės suvaržymus ir Seimo daugumos pasikėsinimą į teisinės valstybės pamatus.

Kiek žmonių Lietuvoje per patį vidurvasarį ateitų prie Seimo ir Prezidentūros protestuoti prieš valdžių atskyrimo principo panaikinimą, kiek jų gintų Konstitucijoje įtvirtintą teismų nepriklausomybę nuo politinės valdžios?

Keli portalai įdėtų vieną kitą Seimo daugumą kritikuojančių komentatorių tekstą. Televizijos parengtų po reportažą, kuriuose Karbauskis arba Tomilinas su Urbšiu rūpintojėlio veidu išaiškintų, kaip dabar viskas bus teisinga. Keli niekada neatostogaujantys Seimo opozicijos atstovai iš paežerės parašytų ką nors feisbuke, ir tuo viskas pasibaigtų.

Na, galbūt dar Prezidentė vetuotų tokį įstatymą, bet nebūtinai. Juk nevetavo Prezidentė kovos su vynu ir alumi valstiečių ir dalies konservatorių įstatymo, kuris į kovą su alkoholizmu panašus tiek pat, kiek auksinių šakučių ir kiaurasamčių pirkimas kariuomenei – į negailestingą kovą su korupcija.

Lietuvoje jau visos reformos yra įvykdytos. Šeštadienį paskelbė antras žmogus valstybėje – Seimo pirmininkas, profesorius V. Pranckietis.

Visos švietimo problemos išspręstos. Nebėra daugiau tuščių mokyklų ir leisgyvių universitetų. Mokytojai ir profesoriai uždirba kaip Estijoje. Gydytojų algos pralenkė Lenkijos ir artėja prie Vokietijos. Niekas Lietuvoje nebegeria nei šnapso, nei netgi šampano. Nebevažiuoja apsipirkti vyno ir maisto į Lenkiją ir Latviją. Emigracija baigėsi tą akimirką, kai vartus remontui užvėrė Vilniaus oro uostas. Emigrantai tvarkingomis divizijomis per Kauną grįžta į tėvynę.

Valstiečių partija visiems lietuviams pažadėjo paleisti nemokamą laikraštį 300 tūkst. egzempliorių tiražu. Kuriame bus viskas teisingai aprašyta, kad visi geri Karbauskio darbai jau padaryti, o jums liks tik tuo patikėti.

Juk pasakyta: palaiminti tie, kurie tiki. Negi norite kautis su valdžia kaip lenkai? Žinoma, kad geriau ilsėtis. Palikite tą Cukraus mokestį Verygai ir Širinskienei. Kam jums tie limonadai ir šakočiai, nesibaigiantis vargas su uogienių virimu? Gyvenimas ir taip medumi teptas. Kai ilsitės.

Mokesčių pertvarka? Šilėnas iš Laisvosios rinkos instituto šūkauja, kad Šapokos projektas iš dirbančio lietuvio nudirs devynis kailius, neskatins daugiau dirbti ir išvis ta valstiečių mokesčių pertvarka pritaikyta tik tiems, kurie dirba tik už minimalią algą?

Eitų tas Šilėnas ir visas jo liberastų institutas geriau pailsėti. Kam dirbti, ir dar taip sunkiai, kam sukti galvą, kai visos reformos jau padarytos?

Nereikia dirbti daugiau. Gyvenkite lėtai, tą ir koučeriai sako, o svarbiausia – ilsėkitės. Sunkus ir niekada nesibaigiantis darbas yra kvailas vidurinės klasės užsiėmimas. O jos, tos valdžiai amžinai kaip Lenkijoje akis draskančios vidurinės klasės, nepraėjus nė pusmečiui po to, kai visos reformos buvo įvykdytos, nebeliks. Nebeliks, kai tik Seimas priims Skvernelio-Šapokos mokesčių įstatymų pataisas.

Lietuvoje liks tik bedarbiai, gaunantieji minimalią algą ir verslininkai.

Kaip visiems lietuviams puikiai žinoma, verslininkai yra vagiai, todėl jie dažniausiai ilsisi. Bedarbiai anksčiau tiktai gėrė, o dabar, po Lietuvos verygizacijos, jie, kaip ir kiti alkoholio ministro profesijos pacientai, tik žiūrės į vieną tašką. Veidu į Seimą. O gaunantieji minimalią algą juk ir taip niekada nedirbo – tik vaizdavo, o dirbo tai už vokelius.

Todėl atsipalaiduokite. Ilsėkitės. Ilsėkis ramybėje, Lietuva! Visas tavo reformas valstiečiai jau padarė. O ko nespėjo, tai juk dar pustrečių metų. Padarys viską ir be jūsų.

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ. LRT.lt

 

 

 

 

 

 

Registruoti (0)

Neregistruoti (0)
Komentarai

 

 

 

 

 

PrisijungtiRegistruotis

 

 

 

Nuomonės

 

 

Nuomonės

M. Drunga. Dvi populizmo rūšys

 

 

Nuomonės

R. Valatka. Ilsėkis ramybėje, Lietuva!

 

 

Nuomonės

E. Lucasas: „miško brolių“ istorija griauna Maskvos naratyvą

 

 

Nuomonės

V. Keršanskas. „Malorosija“: separatistų saviveikla ar Kremliaus ėjimas?

 

 

Nuomonės

N. Mačiulis. Ar kartūs saldūs mokesčiai?

 

 

Nuomonės

R. Urbonaitė. Dialogo su Rusija iliuzijos

 

 

Nuomonės

A. Narušytė. Vizualinė tarša arba dairykis iš regyklų

Daugiau

 

Reklama

 

 

Nuomonės

 

 

 

NuomonėsM. Drunga. Dvi populizmo rūšys

 

 

NuomonėsR. Valatka. Ilsėkis ramybėje, Lietuva!

 

 

NuomonėsE. Lucasas: „miško brolių“ istorija griauna Maskvos naratyvą

 

 

NuomonėsV. Keršanskas. „Malorosija“: separatistų saviveikla ar Kremliaus ėjimas?

 

 

NuomonėsN. Mačiulis. Ar kartūs saldūs mokesčiai?

Rodyti daugiau

 

 

🕔 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Lietuvoje
Ekonomika
Pasaulyje
Sportas
Mokslas ir IT
Kultūra
Nuomonės
Новости

 

Televizija
Programa
Garso nustatymai
TV nustatymai
Filmai
Laidos
Anonsai
Apie televiziją
LRT HD
LRT Lituanica

 

Radijas
Programa
Anonsai
Laidos
Radijo dažniai

 

Projektai
Televizijai 60
Aplink Lietuvą 2017
Renginių gidas
Eurovizija
Devyni radijo dešimtmečiai
Radijo teatras
Kalbėk
Draugystė veža
FIFA 2017

 

Mediateka
Pasivyk
Įrašai
Grojaraščiai
Prenumerata
Tiesiogiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parsisiųsti programėlę

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
© 2017. Visos teisės saugomos

 

Kas yra LRT?
Kontaktai
LRT taryba
Pranešimai spaudai
Reklama internete
Informacijos įkainiai
Ataskaitos
Sprendimas:

 

 

Parašykite komentarą

Top