Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Lietuvos laisvosios rinkos instituto sukurtą interaktyvią mokesčių skaičiuoklę perima vis daugiau šalių

Lietuvos laisvosios rinkos instituto sukurtą interaktyvią mokesčių skaičiuoklę perima vis daugiau šalių

LLRI mokesčių skaičiuoklė sklinda po pasaulį. Lietuvos laisvosios rinkos instituto sukurtą interaktyvią mokesčių skaičiuoklę „Moku mokesčius” (www.mokumokescius.lt) perima vis daugiau šalių. Nuo šiol sužinoti, kiek mokesčių sumoka ir kam jie išleidžiami, gali Bosnijos ir Hercegovinos gyventojai (www.mojporez.ba).

Vos pristatyta skaičiuoklė šioje šalyje iš karto sulaukė susidomėjimo – jau pirmąją dieną savo mokesčius skaičiavo 2 500 bosnių, per penkias dienas – 5000. Interaktyvią mokesčių skaičiuoklę jau anksčiau perėmė Lenkija, Ukraina, Slovakija.

Kiek mokesčių sumokate Jūs? Sužinokite čia: www.mokumokesčius.lt

„Džiaugiamės, kad mūsų projektas prigijo ne tik Lietuvoje, bet vis plačiau sklinda po pasaulį. Skaičiuoklę įdiegę partneriai pabrėžia, kad skaičiuoklė padeda ne tik šviesti visuomenę, bet ir siekti strateginių reformų mokesčių, valstybės finansų srityse”, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto plėtros ir programų vadovė Aneta Vainė.

Mūsų šalyje skaičiuoklę www.mokumokesčius.lt Lietuvos laisvosios rinkos institutas pristatė 2014 m. Jos aktualumas nemenksta iki šiol. Iš viso savo mokesčius jau skaičiavo 85 000 žmonių. Skaičiuoklė veikia ir anglų, rusų kalbomis.

Įvedę savo atlyginimą ir išlaidas kasdienėms, akcizinėms, lengvatinėms prekėms bei paslaugoms, vartotojai sužino, kiek mokesčių sumoka per mėnesį ir per metus. Kiekvienas gauna asmeninį kasos kvitą už visus per metus sumokėtus mokesčius ir sužino, kur jų mokesčiai yra naudojami.

„Daliai politikų vis dar atrodo, kad Lietuvoje mokesčiai yra per maži, tačiau prieš ginčijantis dėl to būtina įsitikinti, ar žinote, kiek jų sumokame. Daugeliu atveju susiskaičiavę, kokią didelę dalį savo pinigų sumoka mokesčiams žmonės labai nustemba – sistemai trūksta skaidrumo. Mokesčių nuo atlyginimo žmogus nemato, nes juos į biudžetą perveda darbdavys, apsipirkdami parduotuvėje net nesuvokiame, kiek sumokame ne už patį produktą, o atseikėjame mokesčiams”, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Pavyzdžiui, jei dirbate pagal darbo sutartį ir gaunate 500 eurų „į rankas“, ir tuos 500 eurų išleidžiate parduotuvėje, tai per metus sumokate daugiau kaip 5000 eurų mokesčių, jei perkate benzino, tabako ar alkoholio – sumokate dar daugiau.
www.llri.lt, verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top