Jūs esate
Pagrindinis > Gamta > Liudvikos Meškauskaitės kūrybinių darbų paroda „Šilkiniai argumentai“

Liudvikos Meškauskaitės kūrybinių darbų paroda „Šilkiniai argumentai“

www.siandien.info, A. Markevičienės nuotr. www.lrs.lt

Balandžio 17 – gegužės 8 dienomis Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) eksponuojama dr. Liudvikos Meškauskaitės kūrybinių darbų paroda „Šilkiniai argumentai“. Parodos pristatymo renginys – balandžio 19 d. 15 val.

Tai paroda, kurioje Liudvika Meškauskaitė pristato rūbus, pasiūtus iš jos pieštų piešinių ant šilko (2015–2023). Tarp šių darbų yra trys suknelės, kurias modeliavo Juozas Statkevičius (Šilko kodas, 2018) ir 3 darbai, kuriuos sukūrė Vilniaus kolegijos studentai (Šilko pieva, 2022). Taip pat parodoje pristatomi 24 spausdinti paveikslai, sukurti mišria technika piešinių ant šilko pagrindu ir 24 autentiškos skarelės pieštos ant šilko (2018–2023).

„Piešti ant šilko pradėjau prieš dešimt metų, grįžusi iš Madeiros. Norėjau su visu pasauliu pasidalinti nepaprastu gamtos grožiu ir spalvomis.

Pirmoji „Kolekcija“ gimė 2014 m. žiemą – kelios tunikos, batika ir piešiniai pagal šablonus. 2015 m. Vilniaus universiteto Botanikos sode kolekcija „Šilko pieva“ jau sužydėjo gėlėmis. Atradau juodą šilką. Supratau, kad kopijos ir šablonai – ne man. Kiekvieną kartą piešiant, minčių daugiau nei ornamentų, jausmų – daugiau nei dažų spalvų.

Net svajonių nebuvo, kad Juozas Statkevičius atkreips dėmesį į mano išpieštus šilkus. Šiam iššūkiui neįmanoma buvo atsispirti. 2018 m. gimė bendras projektas su Juozu – „Šilko kodas“. Mano šilkai įgavo kvėpavimą. Kiekvienas darbas – mini spektaklis. Didelė laimė buvo stebėti šį procesą ir jame dalyvauti. Išmokau piešti baltu ant balto, skraidžiau fantazijose ir dalinausi tuo nepaprastu grožiu, kuris mus supa.

Buvo dar daug kitų šilkinių svajonių išsipildymo – Labdaros renginiai su ZONTA (2018 ir 2019) Marijampolėje, performansas su ukrainietėmis Ukrainiečių centre (2022), bendras darbas su Vilniaus kolegijos studentais dizaineriais (2022) ir kiti“”, – sako L. Meškauskaitė.

KŪRYBINĖ BIOGRAFIJA

Liudvika Meškauskaitė gimė 1956 m. balandžio mėn. 27 d. Marijampolės rajone Kalvarijoje. 1974 m. baigė Kalvarijos vidurinę mokyklą aukso medaliu, o 1979 m. – su pagyrimu Vilniaus Universiteto Teisės fakultetą. Nuo 1980 m. iki šiol dirba dėstytoja, šiuo metu partnerystės profesore Vilniaus Universiteto Teisės fakultete ir yra  advokatė.

2004 m. apsigynė socialinių mokslų daktaro disertaciją tema „Visuomenės informavimo teisė: teoriniai bei praktiniai aspektai“, yra trijų mokslinių monografijų autorė ir eilės mokslinių straipsnių bei knygų bendraautorė.

Liudvika Meškauskaitė yra sukūrusi  keletą dainų (muziką bei žodžius), kurios yra atliekamos kitų atlikėjų viešai.  Taip pat yra sukūrusi keliolika literatūros kūrinių, kurie buvo skelbiami spaudoje arba yra viešai neskelbti. 

2008 m. pradėjo tapyti ant drobės, o nuo 2013 m. – ant šilko.

Nuo 2017 m. Liudvika Meškauskaitė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus narė, nuo 2018 m. turi meno kūrėjo statusą.

2017 m. Liudvika Meškauskaitė yra gavusi  Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos padėką už dalyvavimą IV-joje respublikinėje konkursinėje primityviosios tapybos parodoje Monikos Bičiūnienės premijai laimėti Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

2022 m. ji yra gavusi Ukrainiečių centro direktoriaus padėką už renginį Ukrainos Nepriklausomybės proga Ukrainos centre 2022 m. rugpjūčio 24 d.

Liudvikos Meškauskaitės sukurti dailės kūriniai – tai įvairūs paveikslai ant drobės arba šilko. Savo kūrinius nuo 2014 m. ji demonstruoju įvairiose parodose it rūbų, pasiūtų iš jos ištapyto šilko, kolekcijų pristatymuose.

Parašykite komentarą

Top