Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Maldos pusryčių tradicija

Maldos pusryčių tradicija

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene penktadienį dalyvavo Nacionaliniuose maldos pusryčiuose.

Ekumeninės dvasios renginyje taip pat dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus, kardinolas Audrys Juozas Bačkis, kardinolas, Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius SJ, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris kun. Vitalijus Mockus.

lrp.lt nuotr.

Maldos pusryčių tradicija, kai skirtingų religinių konfesijų, skirtingų partijų atstovai susirenka dvasiškai bendrauti, atsirado XX a. JAV. Nacionalinių maldos pusryčių tradiciją Lietuvos Prezidentūroje pradėjo Prezidentas Valdas Adamkus 2001-aisiais. Prieš dvejus metus ją atgaivino šalies vadovas Gitanas Nausėda. Šių metų Nacionalinių maldos pusryčių devizas – „Visi esame broliai“.

Savo žodyje Prezidentas prisiminė į paskutiniąją kelionę išlydimą legendinį Lietuvos partizaną Juozą Jakavonį-Tigrą ir jo pasakojimą apie maldaknygę – laisvę mylinčių ir ją iki galo ginti pasiryžusių lietuvių dvasios pergalės simbolį. „Lietuvos partizanai ir kiti laisvės kovotojai iškovojo laisvę, kurią mūsų karta turi saugoti ir ginti. Tegul mūsų kartą taip pat vienija tvirtas tikėjimas, kad istorijos eigą lemia ne melu ir smurtu apsiginklavę, dėl savo valdžios drebantys tironai, o laisvę mylinčių ir ją ginti pasiryžusių vyrų ir moterų dvasios jėga“, – sakė šalies vadovas.

Į susirinkusiuosius savo žodžiu taip pat kreipėsi Švenčionių Visų Šventųjų parapijos klebonas kun. Stanislavas Matiukevičius, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, liudijimais pasidalijo sesuo Fausta Palaimaitė SF ir Lietuvos kariuomenės profesinės karo tarnybos karys viršila Dalius Čižeika.

Parašykite komentarą

Top