Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Mirė poetas, prozininkas, dramaturgas Petras Panavas

Mirė poetas, prozininkas, dramaturgas Petras Panavas

www.siandien.info

Amžinojo poilsio šįryt iškeliavo Utenos krašto garbės pilietis, mokytojas, poetas, prozininkas, dramaturgas Petras Panavas. Šią žinią socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė Utenos rajono savivaldybė. Rašytojui buvo 90 m.

„Poetas daugybę savo gyvenimo metų atidavė pedagoginei ir visuomeninei veiklai, lietuviško žodžio puoselėjimui. P. Panavas yra išleidęs keliolika poezijos rinkinių, didelė dalis jo kūrybos yra įtraukta į almanachus.
Iš Dievo rankų – į Dievo rankas. Gyvenimo gijai nutrūkus, ramaus Amžinojo poilsio.

Užjaučiame žinomo rašytojo artimuosius, draugus bei šeimą“, – rašoma Utenos rajono savivaldybės pranešime.

Šviesaus atminimo Petras Panavas gimė 1933 m. rugsėjo 6 d. Vingiriuose, Ignalinos rajone.

Kaip rašoma Lietuvos rašytojų sąjungos puslapyje, vidurinę mokyklą P. Panavas baigė Ignalinoje, vėliau dirbo kultūros namuose, tarnavo kariuomenėje. Neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus universitete, 1964 m. baigė Istorijos-filologijos fakultetą. Ilgą laiką dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą, istoriją Cirkliškio žemės ūkio technikume, Švenčionių rajone. Nuo 1972 m. gyvena Utenoje, čia dirbo mokytoju pagrindinėse, vidurinėse mokyklose, rajono mero patarėju.

Petras Panavas
Petras Panavas / LRT TV laidos „…Formatas“ stop kadras

Publikavęs atsiminimų fragmentų apie A. Miškinį, J. Šiožinį, P. Širvį, J. Baltušį, Č. Kudabą, E. Šimkūnaitę. Jo istorinės dramos „Daumantas“ motyvais Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatras pastatęs spektaklį. Kūrybos įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Verdenė“, „Birželio sodai“, „Žiemos žodžiai“, įvairius eilėraščių rinkinius ir rinktines.

P. Panavas – Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1979 m.

2003 m. rašytojui skirta Antano Miškinio premija už poezijos rinktinę „Ateini, praeini, nueini…“, 2004 m. – Miko ir Kipro Petrauskų premija, o 2011 m. įteikta Vlado Šlaito premija už atsiminimų knygą „Įkvėpimo auka“. 2018 m. P. Panavui suteiktas Utenos garbės piliečio vardas.

.

Parašykite komentarą

Top