Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Nedarbo rodiklis šalyje kelia nerimą: žmonės gelbėjasi kaip kas išmano

Nedarbo rodiklis šalyje kelia nerimą: žmonės gelbėjasi kaip kas išmano

www.siandien.info

Nedarbo rodiklis šalyje kelia nerimą. „ Šiuo metu nedarbas Lietuvoje siekia maždaug 10 proc., ir tai yra maždaug pusantro karto didesnis rodiklis negu vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse. Prieš pandemiją pagal nedarbo lygį mes atrodėme žymiai geriau ir buvome geresni negu vidutiniškai ES šalyse“, – LRT radijui sakė prezidento patarėjas S.Krėpšta.

Jo teigimu, nerimą kelia jaunimo nedarbo lygis, kuris siekia beveik 20 proc., taip pat ir tam tikri vyresnio amžiaus asmenys, anot S. Krėpštos, yra smarkiai paveikti pandemijos, ypač tie, kurie dirbo viešbučių, sveikatingumo sektoriuose.

Vyriausybė pritarė karantino laisvinimo planui. Nuo pirmadienio duris atverė kirpyklos, grožio ir masažo salonai, atskirą įėjimą iš lauko turinčios ne maisto prekių parduotuvės, taip pat dalis prekybos centruose esančių krautuvėlių.

Leidžiama rengti individualias treniruotes lauke su treneriu. Tačiau susibūrimų ir judėjimo ribojimai – išlieka.

Žmonės gelbėjasi kaip kas išmano. Skelbimų portaluose dar tebegaliojant draudimams – aibės pasiūlymų apsikirpti, prisiauginti blakstienas, gauti masažą..

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nuo pernai spalio 26 dienos iki šiemet vasario 7 dienos patikrino daugiau nei 2 000 ūkio subjektų dėl karantino režimo sąlygų laikymosi. 48 atvejais nustatyta, kad ūkio subjektai nesilaikė nustatytų karantino sąlygų – tai sudaro maždaug 2 procentus nuo patikrintų atvejų.

Tikrintos asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigos, švietimo įstaigos, paslaugų teikėjai (grožio, pirčių, baseinų, apgyvendinimo) ir kiti ūkio subjektai (pvz., nakvynės namai, viešasis transportas ir kt.).

Parašykite komentarą

Top