Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Mobilizacija: Rusijos miestuose šeštadienį jau buvo sulaikyta daugiau nei 600 žmonių

Mobilizacija: Rusijos miestuose šeštadienį jau buvo sulaikyta daugiau nei 600 žmonių

www.siandien.info

V. Putino paskelbta mobilizacija reiškia, kad Rusijos kariuomenė pritrūko žmogiškųjų resursų ir suvokė pralaiminti Rytų Ukrainoje, LRT.lt sakė atsargos majoras Darius Antanaitis. Pasak jo, tiek jau diegiamas nusikaltėlių varymas į frontą, tiek telkiamų privačių pseudokariuomenių našumas yra per žemas. O ir mobilizuotieji, kai jie pasieks karo teritoriją, tarnaus tiesiog kaip mėsa.  

Šiandien Putinas pasirašė pataisas, kuriomis sugriežtinamos bausmės už savanorišką pasidavimą į nelaisvę ir atsisakymą kovoti – už tai nuo šiol gali būti baudžiama iki 10 metų laisvės atėmimo bausme.

Dalinę mobilizacija Rusijoje prasidėjo rugsėjo 21-ąją, trečiadienį. Rusijos prezidentas V. Putinas taip pat pareiškė, kad „specialiosios karinės operacijos tikslai nesikeičia“. Anot jo, „Rusijos tikslas išlaisvinti visą Donbaso teritoriją“.

Jis perspėjo Vakarus, kad „Rusijos teritorinis vientisumas bus saugomas visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant ir branduolines“. Jis pabrėžė, kad „tai nėra blefas“. „Vėtra gali atsigręžti į juos“, – pagrasino V.Putinas. Jis užsiminė apie „aukšto rango NATO pareigūnų pareiškimus“ apie „galimybę panaudoti masinio naikinimo ginklus prieš Rusiją“.

Reuters/Scanpix.
Per protestus prieš karą Ukrainoje ir mobilizaciją Rusijos miestuose šeštadienį jau buvo sulaikyta daugiau nei 600 žmonių.

Anot jo, karinę tarnybą atlikusiems piliečiams bus taikomas šaukimas į kariuomenę. Prieš dislokavimą Ukrainoje jie bus papildomai apmokyti. Šiuo tikslu buvo pasirašytas atitinkamas dekretas. „Į karinę tarnybą bus kviečiami tik tie piliečiai, kurie šiuo metu yra rezerve, ir visų pirma tie, kurie tarnavo ginkluotosiose pajėgose, turi tam tikrų karinių profesijų ir atitinkamos patirties.

Pašaukti į karinę tarnybą asmenys, prieš siunčiant juos į dalinius, bus papildomai mokomi, atsižvelgiant į specialiosios karinės operacijos patirtį“, – sakė jis.

Parašykite komentarą

Top