Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Mokytojų streikas: pokyčių nėra

Mokytojų streikas: pokyčių nėra

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis A.Navickas  BNS komentavo, kad jokių pokyčių dėl situacijos ministerijoje nėra. Pasak jo, apie 20–30 mokytojų ministerijoje toliau laukia derybų dėl reikalavimų keisti rugsėjį įvestą etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemą ir kelti algas.

LŠDPS reikalauja:

įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų skirta kitiems darbams;

mažinti mokinių skaičių klasėse; turi būti parengta pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programa, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc.;

valandos etatui skaičiuojamos ne metams, o savaitei; ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate turėtų būti ne mažiau kaip šešios nekontaktinės valandos.

Šių reikalavimų įgyvendinimas, Vyriausybės skaičiavimais, valstybei atsieitų 300 mln. eurų. Ingrida Šimonytė ir Aušra Maldeikienė antradienį pranešė, kad kreipėsi į Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijas prašydamos pateikti skaičiavimus, kuriais vadovaujantis buvo nustatyta, jog norint streikuojančiųjų reikalavimus iš biudžeto reikės skirti papildomus 300 mln. eurų. Apie tai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė A.Maldeikienė.

Premjeras S.Skvernelis sako, kad švietimui ir mokslui kitąmet numatyti 2,2 milijardai eurų – 185 mln. eurų daugiau nei 2018 metams. Daugiausia papildomų lėšų skirta mokytojų etatinio darbo apmokėjimui – 49,1 mln. eurų.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top