Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Gintautas Kniukšta. Atsikvošėkime, miškai- mūsų tautos tapatybės pamatas

Gintautas Kniukšta. Atsikvošėkime, miškai- mūsų tautos tapatybės pamatas

Gintautas Kniukšta, sąjūdžio „Už Lietuvos miškus” pirmininkas

Kuo vadovaujantis Seimo narys balsuoja už vieną ar kitą įstatymą? Savo protu, savo sąžine, rinkėjų nuomone? Kai kurie sako atvirai: balsuoja taip, kaip liepia Seimo frakcijos seniūnas…

Pragaištingas Miškų įstatymas iš miško jau išvarė ir paliko be darbo 1000 žmonių, toliau kertami nacionaliniai parkai, saugomos teritorijos, draustiniai, valdžia toliau didina kirtimų normas, to žadėto skaidrumo miškų valdymo sistemoje nė su žiburiu nerasi.

Tačiau Seimas nieko keisti nenori, jis nepritarė sąjūdžio „UŽ Lietuvos miškus“ siūlymams, kad būtų įstatymu įteisintos girininkijos, miškų urėdijos, kurios užtikrintų tinkamą miškų priežiūrą.

O juk žmonės ne akli, jie mato kaip balsuoja jų išrinktas Tautos atstovas, todėl baimė kai kuriuos parlamentarus varo į kampą, jie bijo pakartotinai balsuoti už Miškų įstatymą, kuris naikina Lietuvos girias.

Iki gruodžio 2 d., iki termino, kurį davė Konstitucinis Teismas Seimui pataisyti chaotiškai vykdomą miškų reformą, laiko dar yra.

Atsikvošėkite, paklausykite žmonių nuomonių ir priimkite tokį įstatymą, kuris išsaugotų miškus ateities kartoms.

Miškų gynėjų gretos didėja. Miškai – mūsų tautos tapatybės pamatas, menininkų įkvėpimo, gyventojų sveikatos šaltinis. Tačiau dabartiniai mūsų įstatymai ir valdžios potvarkiai leidžia naikinti šį Lietuvos turtą.

Seime lapkričio 28 dieną, ketvirtadienį, 13 val. mylintys miškus muzikantai rengia koncertą Lietuvos parlamentarams. Vienam kūriniui susibūręs orkestras Seimo II rūmų fojė atliks M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“.

Šia akcija muzikos pasaulio visuomenė siekia atkreipti Lietuvos įstatymų leidėjų ir vykdomosios valdžios dėmesį į tai, kad Lietuvos miškai yra intensyviai kertami saugomose teritorijose, draustiniuose, kur valstybė įsipareigojo ginti ir išsaugoti ekosistemas.

Specialiai į koncertą už Lietuvos miškus atvyksta muzikantai ir iš užsienio: alto virtuozė Jonė Kaliūnaitė atskrenda iš Frankfurto, žymus smuikininkas, pedagogas Martynas Švėgžda von Bekker – iš Hamburgo. Orkestrui diriguos Vytautas Lukočius. Kultūros visuomenės vardu į politikus kreipsis Martynas Švėgžda von Bekkeris.

Kompozitoriaus vaikaitis Rokas Zubovas perskaitys M.K.Čiurlionio laiško ištrauką apie vieną įspūdingiausių kūrinių – simfoninę poemą apie Lietuvos mišką.

Akcija-koncertas vyks pasaulinio streiko „Už ateitį“ savaitę, kai visame pasaulyje ir Lietuvoje žmonės eis į gatves reikalauti iš savo politinių lyderių pokyčių, kurie padėtų išsaugoti gamtą ir stabilų klimatą Žemėje.

Parašykite komentarą

Top