Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris. Žmogaus teisių gynėjas Vytautas Budnikas: „Apginkime Lietuvos Konstituciją“

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris. Žmogaus teisių gynėjas Vytautas Budnikas: „Apginkime Lietuvos Konstituciją“

www.siandien.info

„ŠIANDIEN” skaitytojų 2023 Metų žmogumi išrinktas Vytautas Budnikas – žurnalistas, rašytojas, nuožmus žmogaus teisių gynėjas.

Vytautas BUDNIKAS atsakė į „ŠIANDIEN“ klausimus.

„Kokios mintys kyla pasitikus metus, kuriuose bus surengti net trys itin svarbūs mūsų valstybei rinkimai?

Mintys, deja, nėra optimistiškos. Yra būdas viską lengvai pakeisti, tiesiog reikia ateiti …. į rinkimus. Iš pirmo žvilgsnio tai tarsi juokinga. Bet nejuokinga tampa, kaip imi suprasti, jog tam, kad visi piliečiai eitų į rinkimus ir patys išsirinktų valdžią, kuria galėtų pasitikėti, reikia elementaraus politinio sąmoningumo.

Beveik pusė Lietuvos rinkėjų neina į jokius rinkimus, patikėdami savo likimą spręsti įvairaus plauko politiniams perėjūnams, avantiūristams ir apsišaukėliams. Po to jie aimanuoja ir deda į šuns dienas valdžią. Bet argi ne jie patys dėl to kalti?

Jeigu žmonės suprastų, kad šiais metais iš esmės bus sprendžiamas Europos Sąjungos ir mūsų Lietuvos likimas, nes grėsmingai užsimota panaikinti suverenių nacionalinių valstybių teisę priimti savarankiškus sprendimus, tuomet jie balsuotų už tuos, kurie nori išsaugoti suverenią Lietuvos valstybę, nori išsaugoti suverenių valstybių Europos Sąjungą, kad ji nepavirstų beveide daugiataute migrantų Europa.

Jeigu žmonės suprastų, kad socialdemokratai nėra geresni už tariamus konservatorius, o Skvernelio partija nebus geresnė už socialdemokratus, kurie ketina Lietuvoje atlapoti duris migrantams, įteisinti vienalytes santuokas, įtvirtinti šalies teisės sistemoje 72 ar net 105 žmonių lytis (Stambulo konvencija), tuomet jie ateitų visi, bet nebalsuotų už politines partijas, kurios nustekeno Lietuvą, išgrobstė jos turtą ir įbaudžiavino jos gyventojus.

Turiu galvoje privatizuojamą šalies elektros ir šilumos ūkį, šis įbaudžiavinimas įmantriai pavadintas reorganizavimu.

Jeigu žmonės suprastų, kad šalies prezidentas yra tautos moralinis lyderis, kuris jokiomis aplinkybėmis negali išduoti savo priesaikos saugoti ir ginti šalies Konstituciją, jie pradėtų dairytis, kuris iš kandidatų yra labiausiai yra tinkamas būti Tautos lyderiu.

Ar gali būti Tautos lyderiu tas, kuris kritinę valstybei akimirką stojo į kitą barikadų pusę ir atsisuko prieš savo valstybę ir Tautą? Ar tas, kuris savo laiku, lyg kojinę tampė šalies Konstituciją, purtydamas iš jos tariamas konstitucijos dvasias?

Galiausiai, ar gali būti lyderiu tas, kuris aukoja lietuvių kalbą vardan gerų santykių su kaimynais, kuris vardan asmeninio saugumo ir gerovės paaukos šalies teritoriją, nacionalinę kalbą, kultūrą, žuvusių laisvės kovotojų atminimą konjunktūriniams Centro reikalavimams?

Taigi eidami prie balsadėžės žmonės labai atidžiai pirmiausia turi įsiklausyti į savo sąžinę ir, bent trumpam, pakilti virš savo kasdieninės buities rūpesčių, tapti tikrais valstybės piliečiais, kurie galvoja ne tik apie savo būtinųjų poreikių patenkinimą ir teises, bet ir atsakomybę už valstybės, tautos ir ateinančių kartų likimą‘.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame ŠIANDIEN numeryje. Laikraštis prekyboje – jau rytoj, prenumerata – visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www. prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt

Gali būti 7 žmonės ir tekstas vaizdas

Parašykite komentarą

Top