Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas savaitraščio numeris ŠIANDIEN. 2019 – Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metai

Naujas savaitraščio numeris ŠIANDIEN. 2019 – Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metai

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2019 metais sukanka 100 metų, kai buvo priimta nauja Lietuvos Valstybės Laikinosios Konstitucijos Pamatinių Dėsnių redakcija, kuria vadovaujantis buvo išrinktas pirmasis Lietuvos Valstybės Prezidentas Antanas Smetona ir suprasdamas jo indėlį atkuriant Lietuvos Valstybę ir jo pirmininkavimą Lietuvos Tarybai, nutarė paskelbti 2019 metus Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais.

Priklausomybės dešimtmečiais okupantai ne tik siekė sunaikinti Lietuvos valstybingumo požymius, jai vadovavusius žmones, bet ir visa tai norėjo užmaršinti – ištrinti iš tautos atminties.

Tauta be atminties, tauta, kurios praeitis „išvalyta“, galbūt lengviau būtų kūrusi iliuzinę ateitį. Tačiau, nepaisant okupantų užmačių, laisvės, nepriklausomybės bei tautos vienybės sėklos nepražuvo, o atminimas apie šių idėjų nešėjus, nors ir padengtas užmaršties dulkėmis, išliko. Ir štai,

Atgimimo metais vėl buvo ištarti kaip kadaise prelato M. Krupavičiaus pasakyti žodžiai: “Atėjo laikas mūsų laikui ateiti“.

Viena iškiliausių naujausios Lietuvos istorijos asmenybių – Antanas Smetona. A. Smetona – Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, pirmasis ir paskutinysis prieškarinės Nepriklausomosios Lietuvos prezidentas. Jis – politikas ir žurnalistas, kalbininkas ir filosofas.

Naujai peržvelkime šio žmogaus gyvenimo kelią.

Naujas savaitraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje, prenumeruoti – patogiau.

Parašykite komentarą

Top