Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > A. Jokubaitis: „Žmonės turi savo dalykų supratimą, turi savo protą”…

A. Jokubaitis: „Žmonės turi savo dalykų supratimą, turi savo protą”…

www.siandien.info

Gintauto Kniukštos nuotr.

Vertindamas pastarojo meto įvykius Lietuvoje filosofas, profesorius Alvydas Jokubaitis sako, kad atsakomybė dėl to tenka Seimui ir Vyriausybei. „Panašu, kad valdžia arogantiškai jau nuo pavasario nenori girdėti žmonių, o žmonės vis labiau mato, kad ji nenori jų girdėti“, – sako A. Jokubaitis. Jis neigiamai vertina ir sprendimus apriboti veiklas neturintiems galimybių paso. Anot filosofo, liberali valstybė negali tokiu būdu diskriminuoti žmonių.

  „Šitame mitinge matėsi, kad politikai nebenori būti politikai, jie bijo išeiti ir kalbėti su žmonėmis. Tai yra iš tikrųjų pats blogiausias scenarijus. Jie turbūt galvoja, kad jie (protestuotojai – „Delfi“) yra neverti, jog su jais būtų kalbamasi, jie yra atsilikę, kažko nesupranta. Šita nuostata yra pati blogiausia“, – „Delfi TV“ laidoje „Delfi diena“ kalbėjo profesorius.

„Įvykiai vyksta vienas po kito, o Vyriausybės reakcija yra tokia, kad žmonės net neišgirdo, kad juos būtų norima suprasti, kodėl jie taip elgiasi ir kodėl taip yra daroma“, – pridūrė jis. Tokiu būdu, pasak A. Jokubaičio, skatinamas žmonių radikalėjimas: „Žmonės tą matydami ir vieną kartą dauždami galvą į sieną, paskui vėl, anksčiau ar vėliau turi pramušti šitą sieną. Mes skatiname radikalėjimą.“

Pasak filosofo, visais laikais politiko pašaukimas politiko eiti ir kalbėti su žmonėmis. „Nežiūrint visko, nežiūrint giljotinos, tu tą dalyką turi daryti. Tu pradžioje turi juos prisijaukinti, o paskui pradėti su jais kalbėtis, o ne kaip dabar – viena pusė mano, kad kita pusė neverta pokalbio, o kita pusė pradeda galvoti, kad jie nenori mūsų girdėti ir niekada su jais kartu mes nesusėsim. Bloga situacija“, – apibendrino A. Jokubaitis. Blogiausia, anot jo, kad abi šios pusės neturi erdvės, kur galėtų susitikti ir diskutuoti.

Gintauto Kniukštos nuotr.

„Blogiau negu Sąjūdžio pabaigos laikais, kur buvo laidos, kuriose galėjo diskutuoti skirtingų požiūrių pusės. Mes nebeturime bendros scenos: vieni eina į Youtubą, ir ten jau susikūrė nauji nacionaliniai transliuotojai, kiti naudoja propagandą ir yra kitoj pusėj, o iš tikrųjų mes šitoje vietoje nebesuprantam, kas su šita šalimi darosi“, – sakė profesorius.

A. Jokubaitis atkreipė dėmesį, kad jau ir su Šeimų maršo dalyviais nebuvo kalbamasi. Jis sako nepastebėjęs ir prezidento Gitano Nausėdos, kurio sveikinimas transliuotas per Šeimų maršo renginį Vingio parke, pastangų tą daryti. „Jeigu prezidentas būtų iš tikrųjų kalbėjęsis, tai šitų visų mitingų, kurie įvykio prieš kelias dienas, nebūtų buvę“, – teigė A. Jokubaitis.

A. Jokubaitis laidoje kritikavo ir sprendimus apriboti dalį veiklų žmonėms, kurie neturi galimybių paso. „Man atrodytų, kad čia išvis nelogiška yra. Kai dėstai, atrodo, visada stengiesi, kad studentai suprastų, jog utilitarizmo filosofija (kuo didesnės naudos skaičius kuo didesniam skaičiui žmonių) pagrindimas nauda šitoje vietoje negali būti pagrindinis argumentas, nes žmonės yra laisvi. Antra, žmonės turi savo dalykų supratimą, turi savo protą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/jokubaitis-maldauju-kad-to-nebutu-o-paskui-geriausiu-atveju-pirmalaikiai-rinkimai.d?id=87938503

Parašykite komentarą

Top