Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: Apie žodžio laisvę ir visuomenės pasitikėjimą žiniasklaida

Naujas ŠIANDIEN numeris: Apie žodžio laisvę ir visuomenės pasitikėjimą žiniasklaida

www.siandien.info

Rytoj – naujas ŠIANDIEN numeris. Pasikalbėjimas su Lietuvos žurnalistų sąjungos, kurios suvažiavimas vyks rytoj Vilniuje, pirmininku Dainiumi Radzevičiumi.

Gyventojų apklausos rodo, kad Lietuvoje drastiškai krito pasitikėjimas žiniasklaida. Kaip Jūs vertinate šias apklausas? Ar iš tikrųjų mūsų valstybėje varžoma žodžio laisvė? Juk teisė į informaciją yra demokratinės valstybės pagrindas.

Visko turime. Tiesa, šiais metais pagal spaudos laisvės indeksą esame rekordinėse aukštumose – patekome tarp dešimties laisviausių šalių visame Pasaulyje. Tačiau ne viskas taip paprasta. Esame laisvesni nei daugelis mūsų kaimynų. Tai faktas.

Bet jei visuomenė nepasitiki, tai labai svarbus signalas mums apie žmonių jausmus. Apie jų požiūrį. Prisipažinsiu, kad visada gyniau ir ginsiu žurnalistus net nuo tokių spekuliacijų, kuomet apklausų rezultatai tampa išvadomis žurnalistikos kokybei.

Pasitikėjimas yra tik žmonių požiūris, tačiau tiesiogiai nereiškia, kad žurnalistika yra gera ar bloga.

Nesame tobuli, bet esame ir visuomenės atspindys. Jei didelė žmonių dalis pramogas žiniasklaidoje mėgsta labiau nei žinias, analitiką ir tyrimus, tai kažką reiškia? Tai rodo, kad esame vienoje valtyje ir pasitikėjimas yra abipusis dalykas.

Gana dažnai girdime sakant, kad žiniasklaida ir žurnalistai pamiršo savo misiją demokratinėje visuomenėje – rinkti, rengti ir skleisti informaciją apie visuomenei reikšmingus įvykius? Ar Jūs sutinkate su šia nuomone?

Girdžiu tai, Neretai suprantu tas pretenzijas. Tačiau nesutinku su tokiomis kategoriškomis ir apibendrinančiomis išvadomis.

Žurnalistika ir žiniasklaida yra įvairi. Lietuvoje turime šimtus žiniasklaidos priemonių. Didelė dalis jų savo darbą tikrai dirba profesionaliai.

ŠIANDIEN prenumerata 2023 metams – visuose Lietuvos pašto skyriuose, www.prenumeruok.lt; www. prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top