Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: miestelyje liko tik bažnyčia ir bendruomenės namai

Naujas ŠIANDIEN numeris: miestelyje liko tik bažnyčia ir bendruomenės namai

Rytoj prekyboje naujas ŠIANDIEN numeris. Karklėnų ruginės duonos skonis.1905 metais miestelyje buvo įsteigta mokykla. Prieš metus ji buvo sunaikinta. Nebėra ir kultūros namų. Liko tik bažnyčia ir bendruomenės namai. 

Karklėnai – miestelis Kelmės rajone, prie kelio Varniai – Kražiai.

 Karklėnų bendruomenės pirmininkas Valeras Kuizinas šešiolika metų dirbo Vilkyčių pieninėje, į Karklėnus grįždavo tik savaitgaliais, tačiau jau treji metai kai jis sprendžia tik miestelio bendruomenės problemas. Labiausiai pirmininkui skauda širdį, kad neliko mokyklos, miestelio kultūros pagrindinio židinio ir šaltinio.

„Mūrai dar stovi, ačiū Dievui, langai neišdaužyti, mokyklos jau daugiau kaip metai nėra, nebėra ir kultūros namų, mums liko tik bažnyčia ir bendruomenės namai“, – liūdnai pradėjo pokalbį Valeras Kuizinas.

Savaitraščiui ŠIANDIEN jis pasakojo, kad didžiulė problema – keliai, jie – duobėti, prastai prižiūrimi, „Beldžiamės į įvairias duris, tačiau veltui, užtat Kelmė visa trinkelėmis nuklota“, – negailėjo kritikos rajono valdžiai bendruomenės vadovas.

Ar įmanoma į Karklėnus pasikvieti gyventi jaunas šeimas, ar rastų jos čia darbo, ar įmanoma įkurti kokį nors  verslą?

„Karklėnuose sunku būtų žmonėms įsikurti, žemės jau supirktos, per 10 metų nesulaukėme jokių investicijų, net šaligatvio nenutiesė, užtat jaunimas ir bėga iš miestelio. Matome ir girdime: viskas Vilniui, kitiems miestams, valdžia šneka apie regionus, tačiau nė piršto nepajudina, patys bandome kaip nors kapstytis.

Seimo nariams mes nerūpime, buvo toks mūsų atstovas Rimkus, nė karto per 4 metus į miestelį neatvažiavo, prisiminė mus tik per Seimo rinkimus. Dabar nauja viltis – Remigijus Žemaitaitis“, – apmaudo neslėpė V. Kuizinas.

Karklėnų bendruomenė vienija daugiau kaip 70 aktyvių miestelio žmonių. Pirmininkui smagu, kad bendruomenė gyva, aktyvi, joje daug nuostabių žmonių, pavyzdžiui,  Dalia Eleonora ir Česlovas Butkai – puikūs, darštūs žmonės.

„Jeigu daugiau tokių būtų žmonių, mes čia, Karklėnuose, kaip sakoma, galėtume kalnus vartyti“, – šiltai apie Butkų šeimą kalbėjo bendruomenės vadovas Valeras Kuizinas.

Daugiau – straipsnyje ŠIANDIEN „Karklėnų ruginės duonos skonis“.  

ŠIANDIEN prenumerata visuose Lietuvos pašto skyriuose, inernetu www.prenumeruok.lt, www,prenumeruoti.lt, info@ siandien.info

Parašykite komentarą

Top