Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Druskininkuose daugėja santuokų  – jaunavedžiai iš visos Lietuvos ir toliau rinkosi savo santykius įteisinti šiame kurorte

Druskininkuose daugėja santuokų  – jaunavedžiai iš visos Lietuvos ir toliau rinkosi savo santykius įteisinti šiame kurorte

www.siandien.info

Druskininkų Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus pateikta praėjusių metų statistika rodo, kad 2021-asiais kurorte daugėjo santuokų  – jaunavedžiai iš visos Lietuvos ir toliau rinkosi savo santykius įteisinti Druskininkuose.

Iš 190-ies  sudarytų santuokų 72 poros atvyko iš kitų Lietuvos savivaldybių. Pernai Druskininkuose susituokė ir 12 mišrių porų t.y. vienas iš jaunavedžių buvo užsienio pilietis. Santuokos sudarytos su Jungtinės Karalystės, Graikijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos piliečiais.

Net 121 pora registravo santuoką savo pasirinktoje vietoje. 109 jaunavedžių poros pasirinko santuoką registruoti atnaujintame ir išpuoselėta aplinka garsėjančiame Druskininkų miesto muziejuje, kitos poros rinkosi santuoką įregistruoti gamtos apsuptyje, pvz Druskininkuose esančioje meilės salos atodangoje.

Druskininkų traukos objektas – unikalus, į 45 metrų aukštį pakylėjantis Lynų kelias. Redakcijos archyvo nuotrauka.

Pasak santuokas registruojančios specialistės J. Sinkevičienės, dažniausiai santuokas įregistruoti norima penktadieniais ir šeštadieniais, bet populiarėja ir kitos savaitės dienos – jaunavedžiams svarbu skaičiai, jų deriniai.

Daugiausiai santuokų buvo įregistruota liepos 24 dieną, dvi poros pasirinko išskirtinę – gruodžio 31 dienos –  datą.

2021 metais Druskininkų Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje buvo sudaryti 176 gimimų įrašai.  Įregistruota 106 berniukai ir 70 mergaitės.

Druskininkuose praėjusiais metais populiariausias mergaitės vardas buvo Iglė. Taip pat populiarūs buvo Saulės,  Elzės, Austėjos, Ūlos, Vakarės vardai.

Populiariausias berniuko vardas – Kajus. Taip pat populiarūs buvo Ajaus, Augusto, Gusto, Nojaus, Antano, Martyno vardai.

Pasak J. Sinkevičienės, ankstesnės tendencijos, kad druskininkiečiai prisimena ir savo vaikams suteikia lietuviškus vardus, išlieka – vaikams suteikta Ainiaus, Giriaus, Motiejaus, Jono, Vytauto Jono, Kristijono, Pranciškaus, Ąžuolo, Onutės, Aldonos vardai.

Parašykite komentarą

Top