Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Naujas ŠIANDIEN numeris: planą įvykdė – Lietuva laisvėja…

Naujas ŠIANDIEN numeris: planą įvykdė – Lietuva laisvėja…

www.siandien.info

„1989 m. vasaris. Menininkų namuose (dabartinė Prezidentūra) susitinka Algimantas Norvilas, Rolandas Paulauskas, Audrius Butkevičius, Vytautas Česlovas Stankevičius, Vytautas Landsbergis – vyksta paskutiniai Sąjūdžio Seimo nario priesaikos derinimai.

Tekste žodžiai „Tegyvuoja laisva, nepriklausoma Lietuvos valstybė“. V.Lansbergis išbraukia žodžius „nepriklausoma Lietuvos valstybė“ ir įrašo „laisvėjanti Lietuva“.

A. Butkevičius sako: „profesoriau, laisvėjantys gali būti tik viduriai.“ Profesorius nesutinka.

„Nepaisėme profesoriaus pataisų, pasiėmėme savo tekstą ir skaitėme – „laisva ir nepriklausoma Lietuvos valstybė“ – prisimena A .Butkevičius, rašoma Istorijos ir kultūros žurnale „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ .

2023 metai. Neįtikėtina, bet tenka pripažinti, kad sovietinis profesorius savo tikslus pasiekė – Lietuva tapo tikrai „laisvėjanti“. Kodėl „sovietinis“, paklausite? 2023 metų gegužės 1 d. įsigalėjo „Desovietizacijos įstatymas“. Jis nustato totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo draudimą.

Pasak signataro Zigmo Vaišvilo, toks įstatymo įteisinimas įpareigoja viską, kas įgyta ir tapo žinoma „tarybiniais laikais“ vertinti kaip netinkamos ideologijos propagavimą, tame tarpe ir Sąjūdžio iniciatyva paskelbtą „Kovo 11-osios aktą“ nes jį pripažino Aukščiausiosios tarybos deputatai.

Taigi, šių dienų realybės teisine logika remiantis, kaip numatyta naujame įstatyme, ir moksliniai laipsniai, pripažinti „gūdžiais sovietiniais laikais“ turėtų būti draustini, o jų vardo nešiotojus turėtumėm vadinti „sovietinių reliktų nešiotojais“.

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top