Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Naujausi apklausos rezultatai: visuomeninko A. Tapino šuolis ir didžiulis nepasitikėjimas premjere I. Šimonyte

Naujausi apklausos rezultatai: visuomeninko A. Tapino šuolis ir didžiulis nepasitikėjimas premjere I. Šimonyte

www.siandien.info

Tai parodė gegužės 17–21 dienomis atliktos „Vilmorus“ apklausos rezultatai, kurią skelbia www.lrytas.lt

Savivaldybių tarybų narių neskaidraus išmokų panaudojimo skandalą sukėlęs visuomenininkas Andrius Tapinas surinko 4,9 proc. apklausos dalyvių balsų ir atsilieka tik nuo lyderių trejeto – prezidento Gitano Nausėdos, socialdemokratų lyderės europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovo, Seimo nario Sauliaus Skvernelio.

Premjerei vis aiškinant, kad visi jos vadovaujamo ministrų kabineto nariai puikiai dirba ir yra skaidrūs, gyventojai yra kitokios nuomonės. Vyriausybe pasitiki tik 11,8 proc., nepasitiki 48,8 proc. respondentų. Balandį šie skaičiai buvo atitinkamai 16,9 ir 45,8 proc., o kovą – 19,5 ir 42,4 procento. Taigi pasitikėjimas vis čiuožia žemyn.

Verta atkreipti dėmesį, kad pastaruoju metu sušlubavo ir švietimo kaip institucijos autoritetas. Švietimu pasitiki 39,3 proc., nepasitiki 15,3 proc. apklaustųjų (prieš mėnesį – atitinkamai 48,2 ir 9,5 proc.).

Susumavus palankias ir nepalankias apklausos dalyvių nuomones, išsiskiria Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vedlys europarlamentaras Waldemaras Tomaszewskis. Įkandin jo išsirikiavo valdantieji – Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė (-55,5), J.Šiugždinienė (-55,5), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis (-48,7) ir energetikos ministras Dainius Kreivys (-48,6).

Palyginti su praėjusio mėnesio apklausa, labiausiai nusmuko dabar jau atsistatydinusios švietimo ir mokslo ministrės reitingas. J.Šiugždinienę palankiai įvertino vos 6,8 proc., o nepalankiai – net 62,3 proc. apklaustųjų. Balandį šie skaičiai buvo atitinkamai 14 ir 39,7 procento.

Konservatorę ministrę visaip gynė jos partijos kolegė premjerė Ingrida Šimonytė. Už tokį elgesį gyventojai kirto ir pastarajai. Vyriausybės vadovė surinko 22,2 proc. palankių ir 57,5 proc. nepalankių nuomonių. Prieš mėnesį šie skaičiai buvo šviesesni – 27,9 ir ir 53,3 procento. Beje, šįkart mažiau žmonių nei anksčiau pasakė, kad I.Šimonytė geriausiai atstovauja jų interesams, – tokių buvo vos 3,5 proc. (balandį – 4,9 proc.).

Parašykite komentarą

Top