Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujos ilgalaikės investicijos į žemės ūkį

Naujos ilgalaikės investicijos į žemės ūkį

siandien.info lrs.lt

Nuotoliniu būdu posėdžiavęs Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) apsvarstė Finansų ministerijos parengtą Ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui planą (Ateities ekonomikos DNR). Dokumento aptarimas buvo konstruktyvus, o Finansų ministerijos viceministrės Loretos Maskaliovienės pateikta informacija – aiški ir išsami. Seimo nariai išreiškė įsitikinimą, kad naujos ilgalaikių investicijų į žemės ūkį priemonės bus rengiamos tampriai bendradarbiaujant su socialiniais partneriais.

Pristatytame plane išskirti 5 prioritetai – žmogiškasis kapitalas, skaitmeninė ekonomika ir verslas, inovacijos ir moksliniai tyrimai, ekonominė infrastruktūra bei klimato kaita ir energetika. Ilgalaikio poveikio investicijoms iš viso numatoma skirti 6,3 mlrd. eurų. Finansų ministerijos skaičiavimais, vienas pagal planą investuotas euras ilgalaikėje perspektyvoje atneš 1,88 eurų grąžą ir generuos 11,8 mlrd. eurų vertės BVP nominalia išraiška.

Tarp kitų planuojamų priemonių numatyta žemės ir maisto ūkio sektoriaus atsparumo didinimas krizių metu, maisto gamybos grandinių perorientavimas, draugiškesnės aplinkai ekonomikos plėtra, gyvybės mokslų ir biotechnologijų inkubatorių kūrimas ir kitos priemonės. Iš viso investicijos Žemės ūkio ministerijos kompetencijos srityje sudarys 647 mln. eurų arba dešimtadalį bendro šalies ilgalaikių investicijų plano lėšų.

Plane numatyta subalansuota ekonomikos plėtra, panaudojant ne tik Vilniaus potencialą, bet ir regionus. Finansų ministerija stebės priemonių įgyvendinimą, apie jų pažangą bus nuolat informuojama Vyriausybė ir visuomenė. Planas bus įgyvendinamas nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Parašykite komentarą

Top