Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Olga Vėbrienė: politikas pademonstravo, kad ne veltui priklauso tėvo partijai

Olga Vėbrienė: politikas pademonstravo, kad ne veltui priklauso tėvo partijai

www.siandien.info

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleidžiama Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktorė Olga Vėbrienė.

Ministerija pranešė, kad toks sprendimas priimtas paaiškėjus, kad direktorės vadovaujamo darbo patirtis neatitinka pareigybės, į kurią buvo priimta, reikalavimų – tapdama departamento vadove Olga Vėbrienė turėjo mažesnę nei 2 metų vadovaujamojo darbo patirtį ir Valstybės tarnybos departamentui pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, pagal kuriuos į šias pareigas apskritai negalėjo būti priimta.

Iki tapdama AAD vadove Olga Vėbrienė vadovaujamas pareigas ėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje: nuo 2019 m. vasario 19 d. iki 2019 m. gruodžio 3 d. dirbo kanclere, nuo 2019 m. gruodžio 30 d. iki 2020 m. balandžio 14 d. – ministerijos Strateginių sprendimų paramos grupės vadove. Vėliau Olga Vėbrienė 11 dienų – nuo 2020 m. balandžio 15 d. iki balandžio 26 d. – vadovavo Aplinkos ministerijos Strateginių pokyčių grupei.

2020 m. balandžio 27 d. Olga Vėbrienė pradėjo laikinai eiti AAD direktorės pareigas, 2020 m. rugpjūčio 12 d. Olga Vėbrienė pradėjo dirbti nuolatine AAD direktore.


Olgos Vėbrienės komentaras: „Ministras kaip tarė, taip ir padarė. Oi, pala… Jis niekada lyg ir neturėjo mano darbui priekaištų. Betgi čia ne esmė? Tiksliau, esmė juk ne čia?

Faktas kaip diena – pranešėjo statusas vadovo meilės nepriduoda.
Žodžiu, galiu tik patvirtinti, kad 15 val. buvau supažindinta su ministro įsakymu, kad šiandien esu atleidžiama iš Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pareigų.

Klausimų daug.

Už ką? Kodėl tokia skuba? Kodėl atleidžiant remiamasi institucijos – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, nedalyvaujančios priėmime į valstybės tarnybą, raštais? Kodėl jie slepiami nuo manęs? Kodėl prieš 8 mėnesius, kai pateikiau savo dokumentus, juos įvertinusiam Valstybės tarnybos departamentui prie VRM viskas tiko ir man buvo suteikta teisė dalyvauti viešam konkurse?

Matyt, per tuos 8 mėn. aritmetika pasikeitė?

Taigi negaliu atsakyti, ką suklastojau, – tiksliau, ką suklastojusi esu kaltinama, nes jokios papildomos informacijos negavau.

Ar tai etiška ir teisėta, aiškinsis jau kitos institucijos. Vis dėlto pripažinkite – tave kaltina sukčiaujant, bet nepateikia jokių faktų ir net nepaprašo pasiaiškinti. Bet ar stebina „garbingi politikai“?

Prie tos „garbingos politikos“ galima pridėti ir visus prisiekinėjimus apie „matau galimybes dirbti kartu“. Galbūt dabar labiau tikėsite ir mano anksčiau išsakytais pastebėjimais, kad susitikimuose ministras į akis žiūrėdamas prisiekinėjo, jog darbui priekaištų neturi, bet už akių „skaičiavo mano vadovavimo stažą“.

Politikas pademonstravo, kad ne veltui priklauso tėvo partijai ir vadovaujasi šiai partijai nesvetima politikos iš išskaičiavimo ideologija.


Taip, patvirtinu, kad kreipsiuosi į teisėsaugos institucijas ir į teismą dėl šio įsakymo neteisėtumo. Tikiu teisingumu ir tikiu, kad laimėsiu.


Šiek tiek gaila, kad nespėjau įgyvendinti visų pokyčių, kurie būtų sustiprinę aplinkosaugą ir patiems aplinkosaugininkams leidę dirbti tokiomis sąlygomis, kurias mums teikia XXI amžius. Vis dėlto tikiu, kad grįšiu ir galėsiu tęsti pradėtą darbą”.


Ir niekada nenustosiu Tausoti. Saugoti. Mylėti aplinkosaugą, jūrą, upes, medžius, gyvūnus, augalus ir paukščius”.

Parašykite komentarą

Top