Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Pasaulio futbolo čempionatas: pusfinalyje kroatai susitiks su Argentina

Pasaulio futbolo čempionatas: pusfinalyje kroatai susitiks su Argentina

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate paaiškėjo pirmoji pusfinalio dalyvė. Vicečempionai kroatai rungtynių pabaigoje 4:2 (0:0, 0:0, 0:1, 1:1) po baudinių serijos palaužė penkis kartus šį turnyrą laimėjusius brazilus. Pirmajame kėlinyje komandos nesugebėjo sukurti nieko pavojingesnio, o antroji rungtynių pusė prasidėjo pavojingomis brazilų atakomis, tačiau kova nusikėlė į pratęsimą.

105-ąją minutę po puikios kombinacijos su L.Paqueta Neymaras pergudravo Kroatijos gynėjus ir vartininką bei puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą pelnė įvartį. Bruno Petkovičius išlygino rezultatą! Brazilai per likusias kelias minutes dar susikūrė vieną progą, tačiau kroatai išsaugojo lygiąsias ir rungtynių likimo sprendimas nusikėlė į baudinių seriją.

AFP/Scanpix nuotrauka.

Baudinių serijoje kroatai visus savo smūgius realizavo sėkmingai. Tuo tarpu D.Livakovičius atlaikė Rodrygo baudinį, o Marquinhos smūgis skriejo į virpstą.

Aštuntfinalyje kroatai sužaidė lygiosiomis 1:1 su Japonija, tačiau laimėjo baudinių seriją 3:1 ir žengė į ketvirtfinalį. Pusfinalyje kroatai susitiks su Argentina.

Argentinos ir Nyderlandų futbolo rinktinių dvikovoje nugalėtoją lėmė įnirtinga baudinių serija, kurioje triumfavo Argentina.

Po pagrindinio laiko ir pratęsimo rezultatas buvo lygus 2:2, todėl buvo mušami 11 metrų baudiniai. Netikslus Argentinos ketvirtasis baudinys išlaikė įtampą iki pat pabaigos, lemiamu penktuoju baudiniu olandus iš čempionato eliminavo Lautaro Martinezas (4:3).