Jūs esate
Pagrindinis > Interviu >  Siūlo įteisinti baudas už viešąsias paslaugas teikiančių asmenų pažeminimą

 Siūlo įteisinti baudas už viešąsias paslaugas teikiančių asmenų pažeminimą

www.siandien.info

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen parlamentarams pristatė Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektą Nr. XIVP-2270, kuriuo siūloma numatyti administracinę atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą.

„Įžeidus ir agresyvus elgesys su paramedikais ar kitais viešąsias paslaugas teikiančiais asmenimis, deja, yra įsisenėjusi ir sisteminė problema. Mano įsitikinimu, turime kurti tokią teisinę aplinką, kuri padėtų ugdyti pagarbą ir aiškiai parodytų, kokio elgesio valstybė netoleruoja“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Pasak parlamento vadovės, siūlomi pakeitimai yra aktualūs svarbių profesijų atstovams, pavyzdžiui, skubiosios medicinos pagalbos specialistams, kuriems atvykus į iškvietimą, turėtų būti sudarytos visos sąlygos, greitai ir efektyviai teikti pagalbą: „Tai liudija ir patys specialistai, dabar neretai atvykę į iškvietimą, jie pirmiausia turi apsiginti nuo agresyvių pacientų ar jų artimųjų. Į panašias situacijas patenka ir kitose srityse viešąsias paslaugas teikiantys asmenys, pavyzdžiui socialiniai darbuotojai ir kiti.“

V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad šiuo metu viešąsias paslaugas teikiančių asmenų garbė ir orumas nesaugomi jokia specialia Administracinių nusižengimų kodekso norma, priešingai, nei pareigūnų, viešojo administravimo funkcijas atliekančių asmenų, ar statutinių valstybės tarnautojų.

Kodekse siūloma įtvirtinti, kad viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimas, reiškiamas raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu, užtrauktų baudą nuo penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

Pasak Seimo Pirmininkės, teikiamu projektu taip pat siūloma nustatyti, kad tais atvejais, kai pažeminami viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbė ir orumas, administracinių nusižengimų teiseną pradėtų, tyrimą atliktų ir protokolus surašytų policijos pareigūnai, kurie šiuo metu visa tai daro, analogiškose situacijose, dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektui po pateikimo pritarė 74, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti pavasario sesijoje.

Parašykite komentarą

Top