Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris. Studentą iš Amerikos sudomino žemaičių kalba

Naujas ŠIANDIEN numeris. Studentą iš Amerikos sudomino žemaičių kalba

Vašingtone gyvenantis Harris Mowbray, kalbininkas mėgėjas, programuotojas yra sukūręs Brailio raštą daugybei kalbų, o šiuo metu jis kuria šį raštą žemaičių kalbai.

„Iš istorijos pamokų jau žinojau, kad Žemaitija yra Lietuvos regionas, apimantis daug šios šalies istorijos. Buvo įdomu sužinoti, kad šiuo metu žemaičiai tebeturi tam tikrų unikalių tradicijų, kurios daro šį regioną išskirtinį.

Naudodamasis technologijomis, noriu padėti mažoms kalbinėms Europos bendruomenėms, taigi, logiška, kad galiausiai priėjau prie žemaičių tarmės.

Kuriant raštą Žemaitijai, yra kalbinis barjeras, aš nekalbu lietuviškai, todėl prašiau kelių žmonių, kuriems žemaičių yra gimtoji, padėti man. Visų pirma pagelbėjo Žemaičių kalbos instituto direktorius Arnas Udovičius.

Bandau rasti žmonių su regėjimo negalia, su kuriais galėčiau bendradarbiauti, bet tam ne visada yra galimybė, nes aš gyvenu Jungtinėse Valstijose ir susisiekti su Lietuva yra sunkiau.

Žinau tik kelis lietuviškus žodžius, nes neturiu pakankamai laiko išmokti visų šalių, kurioms kuriu Brailio raštą, kalbų. Vis dėlto per trumpą laiką pastebėjau, kad žemaičių kalba labiau skiriasi nuo bendrinės kalbos nei bet kuri iš anglų tarmių viena nuo kitos. Nenustebčiau, jei yra lietuvių, kuriems sunkoka suprasti šią kalbą”.

Naujas ŠIANDIEN numeris – jau prekyboje. Laikraščio ŠIANDIEN prenumerata 2023 metams – visuose Lietuvos pašto skyriuose, www. prenumeruok.lt, www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top