Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > S. Skvernelis:Lietuva laikosi tvarios politikos Švedijos investicijų atžvilgiu

S. Skvernelis:Lietuva laikosi tvarios politikos Švedijos investicijų atžvilgiu

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Švedijos Karalystės Parlamento Pirmininku Andreasu Norlenu.

Per susitikimą pasidžiaugta puikiais ir dinamiškais santykiais tarp Lietuvos ir Švedijos, plėtojamais intensyviais politiniais kontaktais. Švedija – svarbi ir patikima Lietuvos partnerė, ypač bendradarbiaujant ekonomikos, regiono saugumo ir gynybos, energetinio saugumo bei kitose srityse.

Švedija yra penktoji didžiausia Lietuvos prekybos partnerė. Pasidžiaugta klestinčiais ekonominiais ryšiais ir stabiliai augančia prekyba, didėjančiais švedų turistų srautais. Švedija tebėra didžiausia investuotoja Lietuvoje – jos tiesioginės investicijos artėja prie 3 mlrd. eurų. Švedijos investuotojai – taip pat vieni stambiausių darbo vietų kūrėjų.

„Norime užtikrinti, kad Lietuva laikosi tvarios politikos Švedijos ir kitų užsienio investicijų atžvilgiu bei yra suinteresuota užsienio šalių verslo sėkme Lietuvoje. Kviečiame Švedijos įmones plėsti esamus investicinius projektus, taip pat atrasti daugiau bendradarbiavimo galimybių finansų, gamybos, inžinerijos, mokslo ir inovacijų srityse“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

Aktyvūs politiniai kontaktai, glaudūs asmeniniai ryšiai taip pat fiksuojami ir tarp šalių gyventojų. Glaudūs santykiai su Švedija Lietuvą sieja nuo pat nepriklausomybės atkūrimo.

Premjeras padėkojo Švedijai už ilgalaikę paramą Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo kelyje ir asmeniškai A. Norlenui – už nuolatinį ilgalaikį dėmesį Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms.

Tikimasi, kad dvišalius ryšius dar labiau sustiprins ir savo veiklą pradedantis Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondas – dosni Švedijos Vyriausybės dovana Lietuvai Šimtmečio proga. Lietuvos Vyriausybė taip pat planuoja prisidėti įnašu į šio fondo kapitalą.

Susitikime pabrėžta didelė Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo NB8 formatu reikšmė, taip pat aptarti regiono saugumo klausimai ir aktualijos, šalių tarpparlamentiniai ryšiai, Švedijos indėlis stiprinant bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis.

Parašykite komentarą

Top