Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Valdantieji bijo pirmalaikių rinkimų?

Valdantieji bijo pirmalaikių rinkimų?

www.siandien.info

Seimo opozicijai ketvirtadienį pradėjus neterminuotą plenarinių posėdžių boikotą, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, signataras Eugenijus Gentvilas kviečia atsigręžti į Lietuvos parlamentarizmo istoriją, kuri rodo, kad siekiant savo tikslų boikotas ne tik neduoda laukiamų rezultatų, bet ir veda į pačių sukilėlių pralaimėjimą.
„Dar 1992 m. analogišką manevrą atliko valdantieji. Tuo metu Sąjūdžio frakcija paskelbė apie Seime vykstantį „šliaužiantį perversmą“ ir pradėjo parlamentinę rezistenciją – ėmė boikotuoti posėdžius. Seimo darbas sutriko, todėl pats Seimas save paleido. Kuo tai baigėsi? Išankstiniai Seimo rinkimai baigėsi boikoto rengėjų sutriuškinimu, kuomet į valdžią grįžo buvę komunistai“, – primena E. Gentvilas.
Seimo narys tikisi, kad šį kartą iki pirmalaikių rinkimų nebus prieita ir opozicija grįš į plenarinių posėdžių salę tęsti bendro darbo. Jis taip pat kviečia atskirti ketvirtadienį opozicijos pasirinktą boikotą nuo įprasto taktinio posėdžių darbo organizavimo skaičiuojant pozicijos ir opozicijos balsus.

Parašykite komentarą

Top